
Finland wil vastgoedaankopen door Russen aan banden leggen
HELSINKI (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Finland wil Russen verbieden onroerend goed te kopen. Minister Antti Häkkänen (Defensie) presenteerde het voorstel maandag en zei dat het is bedoeld om risico's aan te pakken voor de stabiliteit van de samenleving.
NAVO-lidstaat Finland deelt een circa 1300 kilometer lange grens met Rusland. In het land bestaan al jaren zorgen over grondaankopen door mensen die worden gelinkt aan het grote buurland. Er verschenen berichten over vastgoedaankopen in de buurt van kritische infrastructuur en aangekochte terreinen waarop vervolgens fortificaties en landingsplekken voor helikopters zijn aangelegd.
Finland beschikt al over wetgeving waarmee de overheid verdachte aankopen kan blokkeren als de staatsveiligheid in gevaar is. De regering zet nu in op nog strengere maatregelen. Häkkänen zei dat veiligheidsrisico's herkend en geneutraliseerd moeten worden die "in tijden van crisis een ernstige bedreiging vormen voor het functioneren van de samenleving en de veiligheid van de bevolking".
De conceptwet gaat waarschijnlijk voor het eind van het jaar naar het parlement. Mogelijk worden niet alle Russen uitgesloten van grondaankopen. De minister zei dat uitzonderingen opgenomen kunnen worden in de wetgeving, bijvoorbeeld voor mensen met een dubbele nationaliteit of Russen met een permanente verblijfsvergunning.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het aanhalen van de banden tussen Rusland en de Verenigde Staten heeft "vertraging" opgelopen, stelt het Kremlin. Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat Moskou "kennis heeft genomen" van de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president herhaalde dat hij teleurgesteld was in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervroegde de deadline voor een staakt-het-vuren in Oekraïne.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, spreekt van een "grimmige mijlpaal", nu het dodental in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog de 60.000 heeft gepasseerd. "60.000 levens verwoest, van wie de meesten vrouwen en kinderen."
2 uur geledenRAFAH/CAÏRO (ANP/AFP) - Sinds Israël in oktober 2023 de aanvallen op de dichtbevolkte Gazastrook is begonnen, zijn er volgens Palestijnse gezondheidsdiensten meer dan 60.000 mensen gedood. Het dodental ligt nu op 60.034. De cijfers worden over het algemeen als betrouwbaar beschouwd.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - India zegt dat het drie Pakistanen heeft gedood die betrokken waren bij een dodelijke aanval op toeristen afgelopen april in de betwiste regio Kasjmir. Het geweld leidde tot dagenlange gevechten tussen India en Pakistan.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt dat Israël niet zal zwichten voor de internationale druk die de afgelopen dagen is toegenomen om een staakt-het-vuren te sluiten in de Gazastrook. Saar suggereerde dat die "verdraaide campagne van internationale druk" zou bijdragen aan antisemitisme en dat het vooral zou komen doordat er in sommige landen veel moslims wonen.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De voedselsituatie in de Gazastrook is zodanig verslechterd dat "het worstcasescenario van hongersnood zich nu ontvouwt", stelt de internationale waakhond voor voedselzekerheid (IPC). De organisatie waarschuwde afgelopen mei dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De man die in New York vier mensen doodschoot, deed dat vermoedelijk uit woede op de National Football League (NFL), de landelijke Americanfootballbond. Bronnen melden aan CNN dat de schutter een briefje bij zich had waarop stond dat hij een hersenaandoening had die voorkomt bij footballspelers die vaak hoofdblessures hebben gehad. De NFL heeft een kantoor in het gebouw waar de schietpartij plaatsvond.
5 uur geleden