Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland voor achtste jaar op rij gelukkigste land ter wereld

Finland voor achtste jaar op rij gelukkigste land ter wereld

NEW YORK (ANP) - Finland is voor het achtste jaar op rij gerangschikt als het land met de gelukkigste bevolking ter wereld, volgens het World Happiness Report dat donderdag werd gepubliceerd. Net als vorig jaar stonden de Scandinavische landen allemaal in de top tien. Denemarken eindigde op de tweede plaats, IJsland op drie, Zweden op vier en Noorwegen op plaats zeven. Nederland stond dit jaar op de vijfde plek.

De geluksonderzoekers identificeerden een aantal factoren die mensen over het algemeen gelukkiger maken, zoals sociale steun, inkomen, levensverwachting, vrijheid en corruptie. In het rapport analyseerden onderzoekers de periode tussen 2022 en 2024.

De auteurs ontdekten onder meer dat het geloof in de vriendelijkheid van anderen veel nauwer verbonden is met geluk dan eerder werd gedacht. Zo werd een parallel getrokken tussen het geloof dat anderen bereid zijn een verloren portemonnee terug te geven en het geluk van de bevolking. Scandinavische landen blijken toplocaties voor verwachte en daadwerkelijke teruggave van verloren portemonnees. Jeffrey Sachs, een van de redacteuren van het rapport, zei dat de bevindingen van dit jaar "een fundamentele waarheid bevestigen: geluk is geworteld in vertrouwen, vriendelijkheid en sociale verbondenheid".

De auteurs vonden daarnaast een sterk verband tussen het delen van maaltijden met anderen en welzijn in alle wereldwijde regio's. "Menselijk geluk wordt aangestuurd door onze relaties met anderen. Investeren in positieve sociale verbindingen en deelnemen aan welwillende acties gaan beide gepaard met geluk", aldus Lara Aknin, een van de redacteuren van het rapport.

De ranglijst omvat 147 landen, waarvan Afghanistan op de laatste plaats staat. Costa Rica (zesde plaats) en Mexico (tiende plaats) kwamen voor het eerst in de top tien terecht. Duitsland steeg van de 24e naar de 22e plek, terwijl de Verenigde Staten een positie daalden, naar de 24e plaats, de laagste positie die het land ooit bereikte.

Meer uit Buitenland

Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

45 minuten geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

1 uur geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

2 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

2 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

3 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

3 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

3 uur geleden