Finland voert strengere grenscontroles met Zweden in
HELSINKI (ANP/AFP) - Finland heeft dinsdag strengere grenscontroles aangekondigd met zijn buurlanden, waaronder Zweden. Daar gaan de maatregelen om het coronavirus aan te pakken minder ver en zijn de infectiecijfers hoger.
De landsgrens van de twee landen in Lapland wordt nog dagelijks door duizenden arbeiders en families overgestoken. Het verkeer over de Zweedse en Noorse grenzen is overigens al met 95 procent gedaald sinds de regering op 14 maart al het niet-essentiële verkeer verbood, zei de Finse minister van Binnenlandse Zaken Maria Ohisalo dinsdag.
"Naast het verlengen van de coronamaatregelen (voor een maand tot 13 mei), zullen de quarantainevereisten voor aankomsten worden aangescherpt", zei Ohisalo. Werknemers moeten nu een toestemmingsbriefje van hun werkgever bij zich hebben waarin staat dat de grensovergang essentieel is en bij aankomst in Finland moeten zij veertien dagen in quarantaine blijven.
Lapland
De maatregelen zijn genomen nadat een Finse viroloog had opgeroepen tot beëindiging van het reizen over de grens met Lapland, die nog steeds 2000 keer per dag wordt overgestoken.
Maandag had Zweden 477 sterfgevallen als gevolg van het coronavirus geregistreerd, vergeleken met slechts 27 in Finland.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
7 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
10 uur geleden