Finland versoepelt coronamaatregelen bij Helsinki
HELSINKI (ANP/RTR) - Finland begint woensdag met het weghalen van versperringen op de wegen rond de hoofdstad Helsinki. Het is de eerste stap richting de versoepeling van de beperkende maatregelen in en rond de hoofdstad vanwege het coronavirus.
De Finse autoriteiten voerden per 28 maart reisbeperkingen van en naar Helsinki in om verspreiding van het virus over de rest van het land in te dammen.
Het land heeft ruim 3100 besmettingen met het virus vastgesteld. In Finland zijn 64 mensen overleden door het virus.
Veel landen hebben strenge maatregelen afgekondigd om verspreiding van het virus tegen te gaan. De Duitse bondskanselier Angela Merkel overlegt woensdag met leiders van deelstaten over de duur van die beperkingen. Ook in België en het Verenigd Koninkrijk wordt daar vermoedelijk deze week een besluit over genomen. Italië heeft de meeste lockdown-maatregelen al verlengd tot 3 mei en Spanje tot 26 april. In de VS verschillen maatregelen per staat en hangt het vooral van gouverneurs af of die worden verlengd of versoepeld. Ze overleggen daar ook onderling over.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
7 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden