Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland sluit vier grensovergangen met Rusland om komst migranten

Finland sluit vier grensovergangen met Rusland om komst migranten

HELSINKI (ANP/RTR) - Finland gaat vier van de negen grensovergangen met Rusland sluiten om de komst van migranten in te dammen. Volgens de Finse regering zouden de Russen de laatste dagen bewust een grote toestroom creëren door steeds meer asielzoekers uit derde landen naar de Finse grens te sturen.

De Finse president Petteri Orpo zegt dat het erop lijkt dat Moskou op deze manier wraak wil nemen voor de Finse militaire samenwerking met de Verenigde Staten. Finland sloot zich na jarenlange neutraliteit in april aan bij de NAVO. De aanleiding daarvoor was de Russische agressie in Oekraïne.

Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer, die ook de buitengrens van de Europese Unie vormt. Orpo zegt te begrijpen dat deze stap voor problemen zorgt voor mensen die legaal de grens over willen steken en zegt dat de maatregelen zullen worden beëindigd als de illegale migratie stopt. Voorlopig wordt de asielaanvraag voor migranten beperkt tot twee grensposten in het noorden van Finland.

Meer uit Buitenland

Maduro en zijn vrouw aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd in New York, meldt de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi op X. Zij werden volgens de Amerikaanse president Donald Trump eerder op zaterdag gevangengenomen in Venezuela. Bondi schrijft niet expliciet dat ze nu in New York zijn aangekomen.

31 minuten geleden
Ayatollah Iran dreigt betogers en zegt niet te buigen voor VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.

42 minuten geleden
Venezolaans oliebedrijf: geen schade installaties bij aanvallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.

47 minuten geleden
Zwitserse politie identificeert eerste doden van nieuwjaarsbrand

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.

1 uur geleden
Ook TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire

RIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire vanwege de beperkingen in het lokale luchtruim door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Eerder zei ook KLM op dit moment niet te vliegen naar die bestemmingen door de situatie rond Venezuela.

1 uur geleden
Venezuela: burgers gedood bij luchtaanvallen VS

CARACAS (ANP/DPA/AFP) - Venezolaanse burgers en militairen zijn omgekomen bij de Amerikaanse luchtaanvallen op het land. Dat meldde vicepresident Delcy Rodríguez op de staatstelevisie. De aanvallen werden gemeld in hoofdstad Caracas en omgeving. Het is niet duidelijk om hoeveel dodelijke slachtoffers het gaat.

1 uur geleden
Venezuela wil spoedberaad VN-Veiligheidsraad om inval VS

CARACAS (ANP) - Venezuela heeft een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de Amerikaanse aanvallen. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil op Telegram.

1 uur geleden