Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland sluit vier grensovergangen met Rusland om komst migranten

Finland sluit vier grensovergangen met Rusland om komst migranten

HELSINKI (ANP/RTR) - Finland gaat vier van de negen grensovergangen met Rusland sluiten om de komst van migranten in te dammen. Volgens de Finse regering zouden de Russen de laatste dagen bewust een grote toestroom creëren door steeds meer asielzoekers uit derde landen naar de Finse grens te sturen.

De Finse president Petteri Orpo zegt dat het erop lijkt dat Moskou op deze manier wraak wil nemen voor de Finse militaire samenwerking met de Verenigde Staten. Finland sloot zich na jarenlange neutraliteit in april aan bij de NAVO. De aanleiding daarvoor was de Russische agressie in Oekraïne.

Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer, die ook de buitengrens van de Europese Unie vormt. Orpo zegt te begrijpen dat deze stap voor problemen zorgt voor mensen die legaal de grens over willen steken en zegt dat de maatregelen zullen worden beëindigd als de illegale migratie stopt. Voorlopig wordt de asielaanvraag voor migranten beperkt tot twee grensposten in het noorden van Finland.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze bestookt.

13 minuten geleden
Levenslang voor moslimextremisten om bloedbad bij concert Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.

57 minuten geleden
Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

1 uur geleden
China neemt wet voor 'etnische eenheid' aan, activisten bezorgd

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.

1 uur geleden
Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

4 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

4 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

5 uur geleden