Finland sluit vier grensovergangen met Rusland om komst migranten
HELSINKI (ANP/RTR) - Finland gaat vier van de negen grensovergangen met Rusland sluiten om de komst van migranten in te dammen. Volgens de Finse regering zouden de Russen de laatste dagen bewust een grote toestroom creëren door steeds meer asielzoekers uit derde landen naar de Finse grens te sturen.
De Finse president Petteri Orpo zegt dat het erop lijkt dat Moskou op deze manier wraak wil nemen voor de Finse militaire samenwerking met de Verenigde Staten. Finland sloot zich na jarenlange neutraliteit in april aan bij de NAVO. De aanleiding daarvoor was de Russische agressie in Oekraïne.
Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer, die ook de buitengrens van de Europese Unie vormt. Orpo zegt te begrijpen dat deze stap voor problemen zorgt voor mensen die legaal de grens over willen steken en zegt dat de maatregelen zullen worden beëindigd als de illegale migratie stopt. Voorlopig wordt de asielaanvraag voor migranten beperkt tot twee grensposten in het noorden van Finland.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
16 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
57 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
5 uur geleden