Finland sluit vier grensovergangen met Rusland om komst migranten
HELSINKI (ANP/RTR) - Finland gaat vier van de negen grensovergangen met Rusland sluiten om de komst van migranten in te dammen. Volgens de Finse regering zouden de Russen de laatste dagen bewust een grote toestroom creëren door steeds meer asielzoekers uit derde landen naar de Finse grens te sturen.
De Finse president Petteri Orpo zegt dat het erop lijkt dat Moskou op deze manier wraak wil nemen voor de Finse militaire samenwerking met de Verenigde Staten. Finland sloot zich na jarenlange neutraliteit in april aan bij de NAVO. De aanleiding daarvoor was de Russische agressie in Oekraïne.
Finland en Rusland delen een grens van ruim 1300 kilometer, die ook de buitengrens van de Europese Unie vormt. Orpo zegt te begrijpen dat deze stap voor problemen zorgt voor mensen die legaal de grens over willen steken en zegt dat de maatregelen zullen worden beëindigd als de illegale migratie stopt. Voorlopig wordt de asielaanvraag voor migranten beperkt tot twee grensposten in het noorden van Finland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
1 uur geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
1 uur geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
8 uur geleden