Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland schrapt steeds meer lockdownmaatregelen

Finland schrapt steeds meer lockdownmaatregelen

HELSINKI (ANP/RTR) - Finland schrapt meer maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus. Zo mogen restaurants op 1 juni de deuren waarschijnlijk weer openen. Dan gaan ook openbare gebouwen als bibliotheken en sportcomplexen weer open, maakte de regering bekend.

De Finse regering laat de teugels vieren omdat het de goede kant op lijkt te gaan met de strijd tegen het virus. Dat heeft volgens officiële cijfers aan 240 mensen het leven gekost in het Noord-Europese land, waar 5327 besmettingen zijn vastgesteld.

Premier Sanna Marin zegt dat de besmettingsgraad is gezakt naar 0,8. Dat betekent dat iedere tien besmette mensen het virus gemiddeld overdragen aan acht andere personen. De epidemie neemt daardoor af in hevigheid.

Grote groepen

Finnen mogen daarom vanaf juni weer in grote groepen samenkomen. Er mogen nu maximaal tien mensen aanwezig zijn op een bijeenkomst. Dat worden er straks vijftig. Eerder was al besloten dat scholen in de loop van mei worden heropend.

Ook reisbeperkingen worden nu versoepeld. Finnen mogen vanaf 14 mei weer voor noodzakelijke reizen, bijvoorbeeld voor werk, naar andere landen in het Schengengebied reizen. Daar maakt ook Nederland deel van uit.

Sportevenementen worden vanaf 1 juni ook weer toegestaan. Er gelden dan nog wel beperkingen. Ook restauranteigenaren moeten daar rekening mee houden. Er wordt later nog definitief gekeken of de heropening van de horecazaken kan doorgaan. De regering moet ook nog een knoop doorhakken over openingstijden en de maximale aantallen klanten.

Meer uit Buitenland

Begraafplaats Margraten krijgt deze week nieuw paneel na rel

DEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.

55 minuten geleden
Rode Kruis en UNICEF klaar voor hulp bij opengaan grens bij Rafah

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.

57 minuten geleden
Berlijn wil snel zeerecht vernieuwen voor bestrijden schaduwvloot

RIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.

1 uur geleden
Trump stuurt 'grenstsaar' naar Minnesota rond protesten tegen ICE

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."

1 uur geleden
IDF: Overblijfselen van laatste gijzelaar gevonden

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De overblijfselen van het lichaam van Ran Gvili, de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza, zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Het overschot is teruggebracht naar Israël voor een begrafenis. Daarmee zijn alle gijzelaars die in de Gazastrook werden vastgehouden overgebracht naar Israël.

2 uur geleden
Dodental winterstorm VS loopt op

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.

4 uur geleden
EU en India kijken naar defensiesamenwerking

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.

4 uur geleden