Finland opnieuw afgevoerd van racekalender MotoGP
LITTI (ANP) - Finland moet weer een jaar langer wachten op de terugkeer van de MotoGP. De internationale motorsportfederatie en rechtenhouder Dorna hebben de race die voor dit jaar op 10 juli stond gepland met een jaar uitgesteld. Werkzaamheden aan het nieuwe circuit KymiRing hebben vertraging opgelopen en tevens vindt de organisatie van het WK wegrace de 'geopolitieke situatie' te riskant. Finland grenst aan Rusland, dat in oorlog is met Oekraïne.
Finland hield voor het laatst in 1982 een grand prix in de motorsport. De MotoGP zou al in 2020 terugkeren naar het Noord-Europese land, maar de uitbraak van het coronavirus zorgde de afgelopen twee jaar voor uitstel.
De MotoGP telt door het wegvallen van Finland dit jaar twintig grands prix. Het seizoen is inmiddels zeven races onderweg. De TT van Assen is 26 juni de elfde in de reeks.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
23 uur geleden