Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland onderzoekt rol olietanker bij schade aan onderzeese kabel

Finland onderzoekt rol olietanker bij schade aan onderzeese kabel

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Finse politie onderzoekt de rol van een olietanker bij de beschadiging van een onderzeese elektriciteitskabel tussen Finland en Estland en mogelijk andere kabels. Een anker van dit schip zou de schade hebben veroorzaakt. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke sabotage.

Er wordt aangenomen dat het schip, de Eagle S, deel uitmaakt van de Russische schaduwvloot. De tanker zou dus door Rusland worden gebruikt om internationale sancties te omzeilen. Het schip werd volgens Finse informatie in een Russische haven volgeladen met ongelode benzine.

De politie doet met andere autoriteiten onderzoek naar de tanker die onder de vlag van de Cookeilanden vaart, de rederij en de bemanning. De politie is met de kustwacht het vaartuig opgegaan. Er is volgens de politie reden om aan te nemen dat de tanker betrokken was bij de beschadiging van de kabels. De ankers waren volgens de politie niet aanwezig.

De kabel tussen Finland en Estland, de Estlink 2, werd woensdag getroffen door een onverwachte storing. Sindsdien hebben ook vier andere onderwaterkabels last van storingen. Eerder liepen ook andere onderzeese kabels in de regio schade op. Twee datakabels op de bodem van de Oostzee werden vorige maand doorgesneden. De Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius, sprak toen snel het vermoeden van sabotage uit.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

2 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

4 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

4 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

5 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

5 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

7 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

8 uur geleden