Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland onderzoekt rol olietanker bij schade aan onderzeese kabel

Finland onderzoekt rol olietanker bij schade aan onderzeese kabel

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Finse politie onderzoekt de rol van een olietanker bij de beschadiging van een onderzeese elektriciteitskabel tussen Finland en Estland en mogelijk andere kabels. Een anker van dit schip zou de schade hebben veroorzaakt. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke sabotage.

Er wordt aangenomen dat het schip, de Eagle S, deel uitmaakt van de Russische schaduwvloot. De tanker zou dus door Rusland worden gebruikt om internationale sancties te omzeilen. Het schip werd volgens Finse informatie in een Russische haven volgeladen met ongelode benzine.

De politie doet met andere autoriteiten onderzoek naar de tanker die onder de vlag van de Cookeilanden vaart, de rederij en de bemanning. De politie is met de kustwacht het vaartuig opgegaan. Er is volgens de politie reden om aan te nemen dat de tanker betrokken was bij de beschadiging van de kabels. De ankers waren volgens de politie niet aanwezig.

De kabel tussen Finland en Estland, de Estlink 2, werd woensdag getroffen door een onverwachte storing. Sindsdien hebben ook vier andere onderwaterkabels last van storingen. Eerder liepen ook andere onderzeese kabels in de regio schade op. Twee datakabels op de bodem van de Oostzee werden vorige maand doorgesneden. De Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius, sprak toen snel het vermoeden van sabotage uit.

Meer uit Buitenland

Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

27 minuten geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schrijft de rechtse hardliner.

32 minuten geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

1 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

1 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

1 uur geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

1 uur geleden
Hof Filipijnen houdt uitvoering ICC-arrestatiebevel niet tegen

MANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.

2 uur geleden