Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland onderzoekt rol olietanker bij schade aan onderzeese kabel

Finland onderzoekt rol olietanker bij schade aan onderzeese kabel

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Finse politie onderzoekt de rol van een olietanker bij de beschadiging van een onderzeese elektriciteitskabel tussen Finland en Estland en mogelijk andere kabels. Een anker van dit schip zou de schade hebben veroorzaakt. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke sabotage.

Er wordt aangenomen dat het schip, de Eagle S, deel uitmaakt van de Russische schaduwvloot. De tanker zou dus door Rusland worden gebruikt om internationale sancties te omzeilen. Het schip werd volgens Finse informatie in een Russische haven volgeladen met ongelode benzine.

De politie doet met andere autoriteiten onderzoek naar de tanker die onder de vlag van de Cookeilanden vaart, de rederij en de bemanning. De politie is met de kustwacht het vaartuig opgegaan. Er is volgens de politie reden om aan te nemen dat de tanker betrokken was bij de beschadiging van de kabels. De ankers waren volgens de politie niet aanwezig.

De kabel tussen Finland en Estland, de Estlink 2, werd woensdag getroffen door een onverwachte storing. Sindsdien hebben ook vier andere onderwaterkabels last van storingen. Eerder liepen ook andere onderzeese kabels in de regio schade op. Twee datakabels op de bodem van de Oostzee werden vorige maand doorgesneden. De Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius, sprak toen snel het vermoeden van sabotage uit.

Meer uit Buitenland

Buitenlandminister Iran: waren dit weekend dicht bij deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.

3 uur geleden
Magyar belooft eerlijker systeem in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.

3 uur geleden
Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

6 uur geleden
Europese leiders verwelkomen Hongaars verkiezingsresultaat

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.

6 uur geleden
Hongaarse oppositieleider Magyar claimt verkiezingsoverwinning

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.

7 uur geleden