Finland onderzoekt rol olietanker bij schade aan onderzeese kabel
HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Finse politie onderzoekt de rol van een olietanker bij de beschadiging van een onderzeese elektriciteitskabel tussen Finland en Estland en mogelijk andere kabels. Een anker van dit schip zou de schade hebben veroorzaakt. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke sabotage.
Er wordt aangenomen dat het schip, de Eagle S, deel uitmaakt van de Russische schaduwvloot. De tanker zou dus door Rusland worden gebruikt om internationale sancties te omzeilen. Het schip werd volgens Finse informatie in een Russische haven volgeladen met ongelode benzine.
De politie doet met andere autoriteiten onderzoek naar de tanker die onder de vlag van de Cookeilanden vaart, de rederij en de bemanning. De politie is met de kustwacht het vaartuig opgegaan. Er is volgens de politie reden om aan te nemen dat de tanker betrokken was bij de beschadiging van de kabels. De ankers waren volgens de politie niet aanwezig.
De kabel tussen Finland en Estland, de Estlink 2, werd woensdag getroffen door een onverwachte storing. Sindsdien hebben ook vier andere onderwaterkabels last van storingen. Eerder liepen ook andere onderzeese kabels in de regio schade op. Twee datakabels op de bodem van de Oostzee werden vorige maand doorgesneden. De Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius, sprak toen snel het vermoeden van sabotage uit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
10 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
10 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
13 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
13 uur geleden