Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland meldt eerste dode door coronavirus

Finland meldt eerste dode door coronavirus

HELSINKI (ANP/AFP) - Finland bevestigde zaterdag een eerste dode als gevolg van het coronavirus. De uitbraak van het virus is "op weg naar de volgende, serieuzere fase" in het land, melden de gezondheidsautoriteiten.

Het Finse Instituut voor Gezondheid en Welzijn gaf geen details over de patiënt, behalve dat de persoon "bejaard" was, woonachtig in de regio Helsinki en op vrijdag was overleden.

De autoriteiten zeiden dat er nu 521 bevestigde besmettingsgevallen in Finland zijn, maar dat alleen risicopatiënten worden getest. Het aantal kan daarom tot dertig keer hoger zijn, aldus het instituut.

Premier Sanna Marin kondigde maandag de noodtoestand aan, waardoor de grens is gesloten voor niet-ingezetenen en openbare bijeenkomsten van meer dan tien mensen zijn verboden.

Meer uit Buitenland

Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

27 minuten geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

1 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

2 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

3 uur geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

4 uur geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

5 uur geleden