Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland gaat defensieovereenkomst met VS sluiten

Finland gaat defensieovereenkomst met VS sluiten

HELSINKI (ANP/RTR) - Finland sluit op 18 december een defensieovereenkomst met de Verenigde Staten. Dat maakt de weg vrij voor de komst van Amerikaanse militairen die kunnen helpen bij de verdediging van het Noord-Europese land.

De overeenkomst moet volgens Finse functionarissen worden gezien als een soort handboek voor de Amerikaanse militaire aanwezigheid in hun land. Zo komt er een lijst met locaties waar de Amerikaanse strijdkrachten onbeperkt toegang hebben en hun apparatuur en munitie kunnen opslaan.

Minister van Buitenlandse Zaken Elina Valtonen omschreef de overeenkomst als een verdieping van de militaire samenwerking met de VS. Het akkoord kan volgens de bewindsvrouw essentieel blijken in tijden van crisis.

Finland, dat grenst aan Rusland, trad dit jaar toe tot de NAVO. Buurland Zweden sloot vorige week een vergelijkbare overeenkomst met de Verenigde Staten. Zweden wil ook lid worden van het militaire bondgenootschap, maar zit nog in de wachtkamer door onenigheid met NAVO-leden Turkije en Hongarije.

Meer uit Buitenland

Libanon verwijt Hezbollah belangen Libanon te schaden

BEIROET (ANP) - De Libanese minister van Buitenlandse Zaken heeft zich in sterke bewoordingen uitgesproken tegen de aanvallen van Hezbollah tegen Israël. Dat deed Youssef Raggi in een bericht op X kort na een spoedbijeenkomst van de Arabische Liga, waaraan Libanon deelneemt.

1 uur geleden
Buitenlandminister: Iran kiest nieuwe leider, niet Trump

TEHERAN (ANP) - Iran kiest een nieuwe leider, niet de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zondag tegen NBC News.

1 uur geleden
Zelensky: droneteams volgende week ter plaatse in Midden-Oosten

KYIV (ANP/AFP) - Het is de bedoeling dat Oekraïense drone-experts "volgende week" ter plaatse zijn in het Midden-Oosten. Dat zegt president Volodymyr Zelensky. Zij zullen daar onder meer de VS en Golfstaten trainen in het neerhalen van vijandelijke drones, iets waarin Oekraïne na meer dan vier jaar oorlog tegen Rusland noodgedwongen zich heeft bekwaamd. Rusland gebruikt in die strijd veel op de Iraanse Shahed geënte drones tegen Oekraïne.

3 uur geleden
Voorzitter Arabische Liga hekelt Iraanse aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Ahmed Aboul Gheit, heeft de Iraanse aanvallen op lidstaten van de Liga "roekeloos" genoemd. De 22-koppige Liga, bestaande uit onder meer Egypte, Libanon, Saudi-Arabië en Qatar, is zondag in spoedzitting bijeengekomen vanwege het opgelopen geweld in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Macron naar Cyprus om te praten over regionale versterking

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zal maandag Cyprus aandoen, meldt zijn kantoor. Op het eiland ontmoet hij zijn Cypriotische ambtgenoot Nikos Christodoulides en de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis. Volgens het Élysée wil Macron het onder meer hebben over hoe "de veiligheidssituatie rond Cyprus en in het oostelijke Middellandse Zeegebied" kan worden versterkt.

3 uur geleden
Noorse politie onderzoekt explosie bij ambassade VS in Oslo

OSLO (ANP/RTR/AFP) - De Noorse politie onderzoekt een incident bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Bij de publieksingang van het pand vond in de nacht van zaterdag op zondag een explosie plaats, met kleine materiële schade tot gevolg. In een persconferentie werd meegedeeld dat ook rekening wordt gehouden met het scenario dat het gaat om een gerichte aanval. Verdachten zijn nog niet in zicht.

4 uur geleden
Ministerie: dodental in Libanon opgelopen tot bijna 400

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid aan 394 mensen het leven gekost. Onder hen zijn 83 kinderen. Ook kwamen negen hulpverleners om het leven. Minister Rakan Nassereddine veroordeelde aanvallen op medisch personeel en ziekenwagens.

4 uur geleden