Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland gaat defensieovereenkomst met VS sluiten

Finland gaat defensieovereenkomst met VS sluiten

HELSINKI (ANP/RTR) - Finland sluit op 18 december een defensieovereenkomst met de Verenigde Staten. Dat maakt de weg vrij voor de komst van Amerikaanse militairen die kunnen helpen bij de verdediging van het Noord-Europese land.

De overeenkomst moet volgens Finse functionarissen worden gezien als een soort handboek voor de Amerikaanse militaire aanwezigheid in hun land. Zo komt er een lijst met locaties waar de Amerikaanse strijdkrachten onbeperkt toegang hebben en hun apparatuur en munitie kunnen opslaan.

Minister van Buitenlandse Zaken Elina Valtonen omschreef de overeenkomst als een verdieping van de militaire samenwerking met de VS. Het akkoord kan volgens de bewindsvrouw essentieel blijken in tijden van crisis.

Finland, dat grenst aan Rusland, trad dit jaar toe tot de NAVO. Buurland Zweden sloot vorige week een vergelijkbare overeenkomst met de Verenigde Staten. Zweden wil ook lid worden van het militaire bondgenootschap, maar zit nog in de wachtkamer door onenigheid met NAVO-leden Turkije en Hongarije.

Meer uit Buitenland

Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

29 minuten geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie.

33 minuten geleden
Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

2 uur geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

2 uur geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

3 uur geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

4 uur geleden