Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland buigt in slotfase voor België en verspeelt tweede plaats

Finland buigt in slotfase voor België en verspeelt tweede plaats

SINT-PETERSBURG (ANP) - Met een sterk gewijzigde formatie heeft België ook het laatste duel in de groepsfase van het Europees kampioenschap voetbal gewonnen. Het land versloeg Finland in Sint-Petersburg met 2-0. De Finnen hielden lang stand, maar moesten zich in de slotfase gewonnen geven. Het is voor de debutant nu afwachten of ze met 3 punten als nummer 3 in de poule nog verder mogen in het toernooi.

Zoals verwacht begon België met Kevin De Bruyne, Eden Hazard en Axel Witsel. De drie topspelers stonden niet eerder tijdens het toernooi in de basis, omdat ze herstellende waren van blessures.

De Bruyne, geblesseerd geraakt in de finale van de Champions League met Manchester City, maakte met een doelpunt en een assist eerder al indruk als invaller tegen Denemarken (2-1). Witsel viel in dat duel in. Voor de middenvelder betekende dat zijn eerste speelminuten sinds begin januari, toen hij in het duel met Borussia Dortmund tegen RB Leipzig een achillespees scheurde.

Acht wijzigingen

Bondscoach Roberto Martinez voerde voor het duel met Finland vergeleken met de ontmoeting met de Denen acht wijzigingen door. Alleen doelman Thibaut Courtois, verdediger Jason Denayer en spits Romelu Lukaku bleven staan.

België kreeg tegen de Finnen kans op kans, maar verzuimde aanvankelijk te scoren. Dat was ten dele ook de verdienste van doelman Lukáš Hrádecký, die vele fraaie reddingen verrichtte. De formatie van trainer Markku Kanerva kwam aan de andere kant niet zo vaak in de buurt van het Belgische doel.

Thomas Vermaelen brak in de slotfase de ban, uitgerekend met een beetje hulp van Hrádecký. De in Japan spelende verdediger zag zijn kopbal terugkomen van de lat, waarna de doelman de bal zelf alsnog het beslissende tikje gaf. Lukaku maakte er 2-0 van, door uit de draai raak te schieten.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

6 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

6 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

7 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

8 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

10 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

10 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

10 uur geleden