Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland buigt in slotfase voor België en verspeelt tweede plaats

Finland buigt in slotfase voor België en verspeelt tweede plaats

SINT-PETERSBURG (ANP) - Met een sterk gewijzigde formatie heeft België ook het laatste duel in de groepsfase van het Europees kampioenschap voetbal gewonnen. Het land versloeg Finland in Sint-Petersburg met 2-0. De Finnen hielden lang stand, maar moesten zich in de slotfase gewonnen geven. Het is voor de debutant nu afwachten of ze met 3 punten als nummer 3 in de poule nog verder mogen in het toernooi.

Zoals verwacht begon België met Kevin De Bruyne, Eden Hazard en Axel Witsel. De drie topspelers stonden niet eerder tijdens het toernooi in de basis, omdat ze herstellende waren van blessures.

De Bruyne, geblesseerd geraakt in de finale van de Champions League met Manchester City, maakte met een doelpunt en een assist eerder al indruk als invaller tegen Denemarken (2-1). Witsel viel in dat duel in. Voor de middenvelder betekende dat zijn eerste speelminuten sinds begin januari, toen hij in het duel met Borussia Dortmund tegen RB Leipzig een achillespees scheurde.

Acht wijzigingen

Bondscoach Roberto Martinez voerde voor het duel met Finland vergeleken met de ontmoeting met de Denen acht wijzigingen door. Alleen doelman Thibaut Courtois, verdediger Jason Denayer en spits Romelu Lukaku bleven staan.

België kreeg tegen de Finnen kans op kans, maar verzuimde aanvankelijk te scoren. Dat was ten dele ook de verdienste van doelman Lukáš Hrádecký, die vele fraaie reddingen verrichtte. De formatie van trainer Markku Kanerva kwam aan de andere kant niet zo vaak in de buurt van het Belgische doel.

Thomas Vermaelen brak in de slotfase de ban, uitgerekend met een beetje hulp van Hrádecký. De in Japan spelende verdediger zag zijn kopbal terugkomen van de lat, waarna de doelman de bal zelf alsnog het beslissende tikje gaf. Lukaku maakte er 2-0 van, door uit de draai raak te schieten.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

9 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

11 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

11 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

22 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden