Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finland buigt in slotfase voor België en verspeelt tweede plaats

Finland buigt in slotfase voor België en verspeelt tweede plaats

SINT-PETERSBURG (ANP) - Met een sterk gewijzigde formatie heeft België ook het laatste duel in de groepsfase van het Europees kampioenschap voetbal gewonnen. Het land versloeg Finland in Sint-Petersburg met 2-0. De Finnen hielden lang stand, maar moesten zich in de slotfase gewonnen geven. Het is voor de debutant nu afwachten of ze met 3 punten als nummer 3 in de poule nog verder mogen in het toernooi.

Zoals verwacht begon België met Kevin De Bruyne, Eden Hazard en Axel Witsel. De drie topspelers stonden niet eerder tijdens het toernooi in de basis, omdat ze herstellende waren van blessures.

De Bruyne, geblesseerd geraakt in de finale van de Champions League met Manchester City, maakte met een doelpunt en een assist eerder al indruk als invaller tegen Denemarken (2-1). Witsel viel in dat duel in. Voor de middenvelder betekende dat zijn eerste speelminuten sinds begin januari, toen hij in het duel met Borussia Dortmund tegen RB Leipzig een achillespees scheurde.

Acht wijzigingen

Bondscoach Roberto Martinez voerde voor het duel met Finland vergeleken met de ontmoeting met de Denen acht wijzigingen door. Alleen doelman Thibaut Courtois, verdediger Jason Denayer en spits Romelu Lukaku bleven staan.

België kreeg tegen de Finnen kans op kans, maar verzuimde aanvankelijk te scoren. Dat was ten dele ook de verdienste van doelman Lukáš Hrádecký, die vele fraaie reddingen verrichtte. De formatie van trainer Markku Kanerva kwam aan de andere kant niet zo vaak in de buurt van het Belgische doel.

Thomas Vermaelen brak in de slotfase de ban, uitgerekend met een beetje hulp van Hrádecký. De in Japan spelende verdediger zag zijn kopbal terugkomen van de lat, waarna de doelman de bal zelf alsnog het beslissende tikje gaf. Lukaku maakte er 2-0 van, door uit de draai raak te schieten.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

5 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

5 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

6 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

8 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

9 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

15 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

17 uur geleden