
Finbold: grootmachten geven dit jaar 850 miljard uit aan defensie
AMSTERDAM (ANP) - De vijf belangrijkste militaire machten geven dit jaar 1,1 biljoen dollar, omgerekend 850 miljard euro, uit aan defensie. Dat verwacht marktanalysebureau Finbold. Dat is iets minder dan de 1,15 biljoen dollar van vorig jaar. De Verenigde Staten blijven met afstand de koploper wat betreft militaire uitgaven.
De Amerikanen geven in 2021 naar verwachting 740 miljard dollar uit aan defensie, tegen 750 miljard dollar vorig jaar. Op de tweede plek staat China. Dat land verkleint het defensiebudget dit jaar met een kwart tot 179 miljard dollar, aldus Finbold.
India is qua militaire uitgaven de grootste stijger en is derde op de lijst. Het buurland van China geeft dit jaar 74 miljard dollar uit, tegen 61 miljard dollar vorig jaar. Duitsland (57 miljard dollar) en het Verenigd Koninkrijk (56 miljard dollar) staan op de vierde en vijfde positie wat betreft hun defensiebudgetten.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP) - Emirates gaat vanaf 16 juli weer van en naar de Syrische hoofdstad Damascus vliegen, meldt de luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten. De vluchten naar Damascus werden in 2012 opgeschort vanwege de burgeroorlog in het land.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers op dertien afvalinzamelingslocaties in Nederland hebben maandagochtend het werk neergelegd. Dit zegt FNV-bestuurster Hanan Yagoubi, die bij de stakers in Den Haag is. "Niemand is hier aan het werk."
12 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het noodlijdende Franse IT-concern Atos heeft een bod ontvangen van 410 miljoen euro van de Franse overheid voor zijn geavanceerde computeractiviteiten. De overheid ziet die activiteiten als nationaal strategisch belang omdat ze onder meer worden gebruikt in de nucleaire industrie.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Apple heeft beroep aangetekend tegen de specificaties van de Europese Commissie over de naleving van de zogeheten interoperabiliteitsvereisten. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van bronnen. Deze vereisten verplichten het Amerikaanse techbedrijf gebruikersinformatie te delen met externe ontwikkelaars als onderdeel van de Europese wet digitale markten (DMA).
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Veel Duitsers zijn van plan dit jaar minder op vakantie te gaan. Als ze gaan, zijn de vakanties korter, meldt het Duitse nationale toerismebureau op basis van onderzoek. Volgens dat onderzoek heeft bijna een op de drie Duitsers plannen voor minder of kortere reizen door de economische onzekerheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers in Nederland blijven de laatste tijd vaker bij dezelfde werkgever. Dit meldt werkgeversorganisatie AWVN, na een peiling onder ongeveer 150 grote bedrijven en organisaties.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Staalproducent ArcelorMittal behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de verdubbeling van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium van 25 naar 50 procent, die president Donald Trump vrijdag aankondigde. De handelsstrijd tussen de Verenigde Staten en zijn handelspartners lijkt daarmee verder op te laaien.
2 uur geleden