Financiering via fintech bijna verdubbeld, bankleningen afgenomen
AMSTERDAM (ANP) - Financiering via fintechplatforms is wereldwijd in twee jaar bijna verdubbeld, terwijl traditionele bankleningen juist afnamen. In Nederland is deze niet-bancaire vorm van kredietverlening gegroeid tot 2,3 miljard euro. Dit komt naar voren uit onderzoek van De Nederlandsche Bank en het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), een adviesorgaan van de regering.
Fintechbedrijven zijn ondernemingen in de financiële sector die door automatisering en internet snel en goedkoop producten aanbieden, zoals leningen. Het gaat vaak om leningen aan het midden- en kleinbedrijf, een sector waar banken doorgaans terughoudend zijn in het verstrekken van krediet. Ook consumentenkredieten vallen onder deze niet-bancaire leningen.
DNB doet onderzoek naar deze nieuwe vormen van financiering om inzicht te krijgen in hoe digitale innovaties de traditionele kredietverlening veranderen. Het uitstaande bedrag van 2,3 miljard euro aan fintechkredieten is nog altijd maar een klein deel (0,7 procent) van de bancaire leningen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
12 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
17 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
19 uur geleden