Financiering via fintech bijna verdubbeld, bankleningen afgenomen
AMSTERDAM (ANP) - Financiering via fintechplatforms is wereldwijd in twee jaar bijna verdubbeld, terwijl traditionele bankleningen juist afnamen. In Nederland is deze niet-bancaire vorm van kredietverlening gegroeid tot 2,3 miljard euro. Dit komt naar voren uit onderzoek van De Nederlandsche Bank en het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), een adviesorgaan van de regering.
Fintechbedrijven zijn ondernemingen in de financiële sector die door automatisering en internet snel en goedkoop producten aanbieden, zoals leningen. Het gaat vaak om leningen aan het midden- en kleinbedrijf, een sector waar banken doorgaans terughoudend zijn in het verstrekken van krediet. Ook consumentenkredieten vallen onder deze niet-bancaire leningen.
DNB doet onderzoek naar deze nieuwe vormen van financiering om inzicht te krijgen in hoe digitale innovaties de traditionele kredietverlening veranderen. Het uitstaande bedrag van 2,3 miljard euro aan fintechkredieten is nog altijd maar een klein deel (0,7 procent) van de bancaire leningen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
16 uur geleden