Financiën overtreedt zelf zzp-wet om hersteloperatie
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën houdt ook na 1 januari 2025 schijnzelfstandigen aan bij de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen. Deze organisatie regelt de compensatie voor gedupeerden van het toeslagenschandaal. Het inhuren van zelfstandigen voor werk dat eigenlijk door iemand in loondienst moet worden uitgevoerd, mag al niet. Maar de Belastingdienst zelf gaat hier vanaf 1 januari ook daadwerkelijk op handhaven.
Het ministerie telde in juni van dit jaar duizend potentiële schijnzelfstandigen, meldde staatssecretaris Folkert Idsinga in de Tweede Kamer. "Het merendeel daarvan wordt ingezet voor het UHT." Op bijna alle afdelingen van het ministerie wordt de inzet van schijnzelfstandigen afgebouwd: deze mensen worden dan in dienst genomen of hun taken worden ergens anders overgenomen. Een uitzondering geldt voor de herstelorganisatie.
"Zie daar het dilemma", stelde Idsinga op vragen van VVD-Kamerlid Thierry Aartsen. Zijn ministerie heeft "verschillende verantwoordelijkheden". Compensatie van de toeslagenouders ziet het kabinet immers ook als prioriteit. Ook bij de UHT is "een beweging in gang gezet om dit te veranderen", aldus de bewindsman. Inmiddels heeft de organisatie zo'n zevenhonderd mensen in vaste dienst, meldt hij. Eind 2023 werkten zeker 2100 mensen voor de UHT.
De Belastingdienst zal dus ook bij de UHT gaan handhaven, aldus Idsinga. Wat dit betekent voor eventuele naheffingen, werd in het debat niet direct duidelijk. "Er zal in het handhavingsbeleid geen uitzondering worden gemaakt voor overheidwerkgeverschappen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.
4 uur geledenRHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn de laatste loodjes van de onderhandelingen, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij dinsdag opnieuw aan tafel ging met CDA en VVD. "En dat kost soms net even iets meer tijd dan je van tevoren had gehoopt." De deadline van komende vrijdag (30 januari) "gaat lukken", verwacht hij nog steeds.
1 dag geleden