Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiën onderzoekt vervroegen van Verantwoordingsdag

Financiën onderzoekt vervroegen van Verantwoordingsdag

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën onderzoekt de wens van de Algemene Rekenkamer om Verantwoordingsdag naar voren te halen. Die heeft nu plaats op de derde woensdag van mei, maar volgens president Pieter Duisenberg van de Rekenkamer zou deze dag minstens een maand naar voren moeten worden gehaald.

Om te kunnen leren van de lessen uit het verleden is het belangrijk dat Verantwoordingsdag eerder plaatsvindt, zegt Duisenberg. De derde woensdag van april ziet hij "minimaal als eerste stap" naar het vervroegen van de datum. "Ik denk in ieder geval dat het kan gebeuren."

Demissionair minister Steven van Weyenberg (Financiën) heeft begrip voor de wens van de Rekenkamer. "Het is raar dat we eerder de Voorjaarsnota voor volgend jaar presenteren dan het jaarverslag over het afgelopen jaar." Maar het is ook een "ingrijpende" stap, zegt hij. Voor de zomer wordt meer duidelijk.

De Rekenkamer presenteerde woensdag zijn onderzoek naar de uitgaven van het kabinet over 2023. Volgens Duisenberg is de rechtmatigheid van de uitgaven "veel beter" dan de afgelopen jaren, maar is er nog steeds veel te weinig zich op de resultaten van de uitgaven door de ministeries.

Meer uit Politiek

Van Weel: Nederland vraagt internationale hulp bij branden

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."

5 minuten geleden
Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

9 uur geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

13 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

22 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

23 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

1 dag geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

1 dag geleden