Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiën kan niet optreden tegen vele storingen geldautomaten

Financiën kan niet optreden tegen vele storingen geldautomaten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën kan momenteel niet meer doen dan Geldmaat "aansporen" om zich aan de afspraken te houden over de beschikbaarheid van geldautomaten. Dat zegt het ministerie in reactie op het bericht dat geldautomaten vaker dan beloofd kampen met een storing waardoor mensen geen geld kunnen opnemen of storten. Geldmaat regelt voor de grote banken het beheer en onderhoud van de automaten. Als de nieuwe Wet chartaal betalingsverkeer van kracht wordt, kan een dwangsom worden opgelegd als geldautomaten er vaker dan afgesproken uitliggen, zegt het ministerie.

In die wet worden grote banken wettelijk verplicht om de afgesproken beschikbaarheidseisen te halen. Als er toch vaker dan vastgelegd storingen optreden, kan DNB een boete of een dwangsom opleggen, zegt het ministerie van Financiën.

Het ministerie noemt het wel "zorgelijk" dat Geldmaat de afspraken niet haalt die nu in een convenant zijn vastgelegd. "Contant geld moet voor iedereen bereikbaar, beschikbaar en betaalbaar zijn. Als de beschikbaarheid achterblijft, kan het bijvoorbeeld voorkomen dat mensen een eind moeten omreizen om contant geld op te nemen of te storten."

Norm

In 2023 was het bij gemiddeld een op de 25 geldautomaten niet mogelijk om geld op te nemen. Volgens de norm die banken hebben afgesproken, mag dat maar bij een op de veertig automaten het geval zijn.

Totdat de wet in werking treedt, blijft het nu geldende convenant gelden.

Het zal nog wel even duren voor dat de wet van kracht wordt. Een conceptwet is in januari in internetconsultatie gegaan, wat betekent dat er reacties op het wetsvoorstel kunnen worden ingediend. Daarna wordt het voorstel eventueel aangepast en vervolgens voor advies naar de Raad van State gestuurd. Na eventuele nieuwe aanpassingen wordt het wetsvoorstel voor behandeling naar de Tweede Kamer en later naar de Eerste Kamer gestuurd.

Meer uit Politiek

Discriminerende taal online normaler door gebruik in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Kamer: vertel vrouwen of ze dicht borstweefsel hebben

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.

8 uur geleden
Tielen: kabinet gaat nu niet meer investeren in vrouwengezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.

9 uur geleden
Hermans: geen zorgen over gasvoorraad, wel 'vinger aan de pols'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.

13 uur geleden
Paternotte opnieuw fractieleider D66, verwacht nu zwaardere klus

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.

19 uur geleden
VVD-fractie kiest zoals verwacht Brekelmans als voorzitter

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.

20 uur geleden
Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

1 dag geleden