Financiën: 'emoties liepen op' rond stichting prinses Laurentien
DEN HAAG (ANP) - In de samenwerking tussen het ministerie van Financiën en de stichting van prinses Laurentien voor de slachtoffers van de toeslagenaffaire "zijn de emoties wel eens opgelopen". Zo reageert het ministerie op berichtgeving van het AD, dat schrijft dat meerdere meldingen van grensoverschrijdend gedrag over de prinses bij de ambtelijke top zouden zijn binnengekomen.
"Een aantal van onze collega's" heeft een mondelinge melding gedaan van opgelopen emoties, bevestigt het ministerie, maar een woordvoerder wil niet zeggen hoeveel en of er sprake was van grensoverschrijdend gedrag. "We houden het bij deze tekst." De woordvoerder laat ook in het midden of de meldingen gingen over prinses Laurentien, zoals het AD meldt, of over andere medewerkers van haar stichting.
"De mondelinge meldingen zijn vertrouwelijk gedaan en zijn zorgvuldig behandeld", staat in de reactie van Financiën. "Wij vinden dat onze medewerkers erop moeten kunnen rekenen dat dit zo blijft en we doen daarom hierover ook verder geen uitspraken."
Toeslagenaffaire
De Rijksvoorlichtingsdienst laat weten dat het ministerie van Algemene Zaken op de hoogte is gesteld van de meldingen, "in het vertrouwen dat het ministerie van Financiën de meldingen zorgvuldig behandelt".
De Stichting (Gelijk)waardig Herstel, opgericht door prinses Laurentien, helpt ouders die getroffen zijn door de toeslagenaffaire. Er is veel te doen geweest over de aanpak die de stichting daarvoor hanteert. Ouders waren daar enthousiast over, maar een eerste proef met zo'n driehonderd dossiers wist het ministerie van Financiën niet meteen te overtuigen. Het departement betwijfelde onder meer of de methode op grote schaal toepasbaar was. Vorige maand werd bekend dat de stichting een akkoord heeft gesloten met Financiën, zodat ze door kan gaan met het helpen van gedupeerden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Beoogd premier Rob Jetten (D66) wil deze week met de VVD en het CDA afspreken hoe de verdeling van de ministersposten eruit gaat zien. Hierover heeft hij al wel "flink van gedachten gewisseld" met de andere partijen, maar definitieve keuzes zijn nog niet gemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS blijft zich "constructief" opstellen naar de nieuwe coalitie, hoewel de partij wel kritiek heeft op haar plannen. Fractieleider Jan Struijs zei "gemengde gevoelens" te hebben over het coalitieakkoord.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is geen voorstander van de bezuinigingen die de coalitie wil doorvoeren in de zorg en sociale zekerheid. Die vindt hij "breed en wreed", terwijl ze volgens hem ook "slim en eerlijk" kunnen: "Leg de rekening bij de mensen die hem ook kunnen betalen", zei hij tegen D66, de VVD en het CDA.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Waarom worden de belastingen omhooggegooid terwijl we makkelijk ieder jaar voor 12 miljard kunnen bijlenen?" Dat vroeg Gidi Markuszower, hoofd van de groep recent afgesplitste PVV'ers, zich af in het debat over het coalitieakkoord. Hij is ook niet blij met het verhogen van de AOW-leeftijd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Dit regeerakkoord is nog niet af", zei Mirjam Bikker van de ChristenUnie in het debat over de plannen van D66, VVD en CDA. Ze pleit voor een "politiek met hart voor de samenleving", maar ziet de coalitiepartners daarin de plank misslaan op sommige terreinen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) mist in het coalitieakkoord van D66, de VVD en het CDA een reflectie op "de haatzaaierij" die volgens haar door het kabinet-Schoof "werd verheven tot beleid en wetgeving". Dat kabinet, met daarin de radicaalrechtse PVV als grootste partij, heeft volgens Ouwehand schade aangericht die nog steeds wordt gevoeld. "Ik heb geen reflectie gezien op hoe je die schade gaat herstellen."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP verwacht "fijngevoeligheid" van beoogd premier Rob Jetten, zei partijleider Chris Stoffer in het debat over het coalitieakkoord. "Als hij inschat dat het met een beetje tenen trappen wel goedkomt, denk ik dat zijn antenne nog wat beter afgestemd moet worden."
6 uur geleden