Financiën: 'emoties liepen op' rond stichting prinses Laurentien
DEN HAAG (ANP) - In de samenwerking tussen het ministerie van Financiën en de stichting van prinses Laurentien voor de slachtoffers van de toeslagenaffaire "zijn de emoties wel eens opgelopen". Zo reageert het ministerie op berichtgeving van het AD, dat schrijft dat meerdere meldingen van grensoverschrijdend gedrag over de prinses bij de ambtelijke top zouden zijn binnengekomen.
"Een aantal van onze collega's" heeft een mondelinge melding gedaan van opgelopen emoties, bevestigt het ministerie, maar een woordvoerder wil niet zeggen hoeveel en of er sprake was van grensoverschrijdend gedrag. "We houden het bij deze tekst." De woordvoerder laat ook in het midden of de meldingen gingen over prinses Laurentien, zoals het AD meldt, of over andere medewerkers van haar stichting.
"De mondelinge meldingen zijn vertrouwelijk gedaan en zijn zorgvuldig behandeld", staat in de reactie van Financiën. "Wij vinden dat onze medewerkers erop moeten kunnen rekenen dat dit zo blijft en we doen daarom hierover ook verder geen uitspraken."
Toeslagenaffaire
De Rijksvoorlichtingsdienst laat weten dat het ministerie van Algemene Zaken op de hoogte is gesteld van de meldingen, "in het vertrouwen dat het ministerie van Financiën de meldingen zorgvuldig behandelt".
De Stichting (Gelijk)waardig Herstel, opgericht door prinses Laurentien, helpt ouders die getroffen zijn door de toeslagenaffaire. Er is veel te doen geweest over de aanpak die de stichting daarvoor hanteert. Ouders waren daar enthousiast over, maar een eerste proef met zo'n driehonderd dossiers wist het ministerie van Financiën niet meteen te overtuigen. Het departement betwijfelde onder meer of de methode op grote schaal toepasbaar was. Vorige maand werd bekend dat de stichting een akkoord heeft gesloten met Financiën, zodat ze door kan gaan met het helpen van gedupeerden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
3 dagen geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
4 dagen geleden