Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële steun voor atleten die naar Spelen gaan

Financiële steun voor atleten die naar Spelen gaan

MONACO (ANP) - Atleten die zich hebben geplaatst voor de Olympische Spelen van Tokio, kunnen bij World Athletics aankloppen voor financiële hulp. De mondiale federatie kondigde ruim twee weken geleden aan een noodfonds op te zetten met daarin 500.000 dollar, ruim 450.000 euro. World Athletics verbindt wel voorwaarden aan het ontvangen van een donatie, die maximaal 4000 dollar bedraagt (omgerekend bijna 3700 euro).

Het noodfonds is bedoeld voor atleten die al hebben voldaan aan de eisen voor deelname aan de Spelen van Tokio, die vanwege de coronacrisis met een jaar zijn verplaatst naar de zomer van 2021. Een atleet mag ook nooit de dopingregels hebben overtreden en hij of zij moet aantonen aanzienlijk minder inkomen te hebben in vergelijking met vorig jaar.

Atleten die in hun discipline in de top 6 van de wereldranglijst staan komen niet in aanmerking voor financiële hulp en dat geldt eveneens voor atleten die afgelopen jaar in de Diamond League meer dan 6000 dollar hebben verdiend. Een atleet die afgelopen jaar bij de eerste 6 eindigde in een wedstrijd met het zogeheten Golden Label, kan ook niet aankloppen bij de mondiale federatie voor een donatie.

Een groot deel van het geld in het noodfonds komt van de foundation die de wereldatletiekbond in 1986 oprichtte om charitatieve doelen te ondersteunen. Sebastian Coe, die als voorzitter van World Athletics samen met een aantal gerenommeerde atleten de voorwaarden voor hulp opstelde, hoopt dat het noodfonds door particulieren nog wordt aangevuld. "Het is duidelijk dat we ons bij de verdeling van het geld moeten richten op de atleten die vermoedelijk volgend jaar meedoen aan de Spelen van Tokio en nu moeite hebben om hun basisbehoeften te betalen vanwege het inkomstenverlies tijdens deze pandemie", aldus Coe.

Meer uit Sport

IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

3 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

4 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

4 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

5 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

10 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

1 dag geleden