Financiële steun voor Anderlecht na zwaar jaar
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische topclub Anderlecht kan in de huidige coronacrisis rekenen op een forse financiële injectie. De raad van bestuur heeft ingestemd met een bedrag van 70 miljoen euro aan steun. Een herschikking van de schuld is goed voor een bedrag van 50 miljoen euro en 20 miljoen euro komt als vers kapitaal ter beschikking. Dat laatste bedrag wordt door de huidige aandeelhouders en door de nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute en speler/manager Vincent Kompany gezamenlijk geïnvesteerd.
Michael Verschueren is teruggetreden als technisch directeur. Hij keert terug in het bestuur van Anderlecht. "In de komende weken wordt een nieuwe structuur uitgewerkt die ervoor moet zorgen dat Anderlecht een vervolg kan geven aan het succesvolle verleden en die moet vermijden dat de club opnieuw in de situatie van de afgelopen periode terechtkomt", liet de veelvoudige landskampioen weten.
Anderlecht beleefde in sportief, bestuurlijk en financieel opzicht een zwaar jaar. "Een strikte scheiding van bestuur en management zal één van de pijlers zijn in de nieuwe structuur", aldus de clubleiding.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
11 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
14 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
14 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
18 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
20 uur geleden