Financiële steun van IOC voor Oekraïense sporters in nood
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft 200.000 dollar, omgerekend ruim 180.000 euro, beschikbaar gesteld voor Oekraïense sporters. Dat geld is onder meer bedoeld om atleten, coaches en hun familieleden te evacueren uit oorlogsgebieden in Oekraïne en ze op veilige plekken op te vangen. Het IOC financiert daarnaast de voorbereiding van de Oekraïense gymnastiekploeg op de komende toernooien, waaronder de wereldbekers en de EK, en de achttien atleten uit Oekraïne die in Turkije zitten.
IOC-voorzitter Thomas Bach kondigde vorige week al de oprichting van een solidariteitsfonds voor Oekraïne aan. De samenwerkende Europese olympische comités doen daar ook aan mee. Voormalig polsstokhoogspringer Sergei Boebka, voorzitter van het olympisch comité van Oekraïne en IOC-lid, leidt de werkgroep die bekijkt waar het geld het beste voor gebruikt kan worden.
"We hebben nu de meest dringende zaken bepaald", aldus Boebka. "Naarmate de situatie zich verder ontwikkelt, kunnen daar in de komende dagen en weken andere prioriteiten bij komen. Het solidariteitsfonds biedt dan steun."
Het IOC riep kort na het begin van de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne alle internationale sportbonden op om sporters uit Rusland en Belarus voorlopig te weren op internationale evenementen.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
34 minuten geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
49 minuten geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
21 uur geleden