Financiële steun van IOC voor Oekraïense sporters in nood
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft 200.000 dollar, omgerekend ruim 180.000 euro, beschikbaar gesteld voor Oekraïense sporters. Dat geld is onder meer bedoeld om atleten, coaches en hun familieleden te evacueren uit oorlogsgebieden in Oekraïne en ze op veilige plekken op te vangen. Het IOC financiert daarnaast de voorbereiding van de Oekraïense gymnastiekploeg op de komende toernooien, waaronder de wereldbekers en de EK, en de achttien atleten uit Oekraïne die in Turkije zitten.
IOC-voorzitter Thomas Bach kondigde vorige week al de oprichting van een solidariteitsfonds voor Oekraïne aan. De samenwerkende Europese olympische comités doen daar ook aan mee. Voormalig polsstokhoogspringer Sergei Boebka, voorzitter van het olympisch comité van Oekraïne en IOC-lid, leidt de werkgroep die bekijkt waar het geld het beste voor gebruikt kan worden.
"We hebben nu de meest dringende zaken bepaald", aldus Boebka. "Naarmate de situatie zich verder ontwikkelt, kunnen daar in de komende dagen en weken andere prioriteiten bij komen. Het solidariteitsfonds biedt dan steun."
Het IOC riep kort na het begin van de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne alle internationale sportbonden op om sporters uit Rusland en Belarus voorlopig te weren op internationale evenementen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
3 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
6 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
10 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 dag geleden