Financiële steun van IOC voor Oekraïense sporters in nood
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft 200.000 dollar, omgerekend ruim 180.000 euro, beschikbaar gesteld voor Oekraïense sporters. Dat geld is onder meer bedoeld om atleten, coaches en hun familieleden te evacueren uit oorlogsgebieden in Oekraïne en ze op veilige plekken op te vangen. Het IOC financiert daarnaast de voorbereiding van de Oekraïense gymnastiekploeg op de komende toernooien, waaronder de wereldbekers en de EK, en de achttien atleten uit Oekraïne die in Turkije zitten.
IOC-voorzitter Thomas Bach kondigde vorige week al de oprichting van een solidariteitsfonds voor Oekraïne aan. De samenwerkende Europese olympische comités doen daar ook aan mee. Voormalig polsstokhoogspringer Sergei Boebka, voorzitter van het olympisch comité van Oekraïne en IOC-lid, leidt de werkgroep die bekijkt waar het geld het beste voor gebruikt kan worden.
"We hebben nu de meest dringende zaken bepaald", aldus Boebka. "Naarmate de situatie zich verder ontwikkelt, kunnen daar in de komende dagen en weken andere prioriteiten bij komen. Het solidariteitsfonds biedt dan steun."
Het IOC riep kort na het begin van de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne alle internationale sportbonden op om sporters uit Rusland en Belarus voorlopig te weren op internationale evenementen.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
8 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
10 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
15 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
16 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
19 uur geleden