'Financiële positie pensioenfondsen iets verbeterd'
ROTTERDAM (ANP) - De financiële positie van de Nederlandse pensioenfondsen is in mei iets beter geworden, maar hun zogeheten dekkingsgraden blijven mede door de coronacrisis in de "gevarenzone". Volgens advies- en onderzoeksbureau Aon profiteerden de fondsen van het aantrekken van de aandelenkoersen. Ook krabbelde de rente weer wat op.
De gemiddelde dekkingsgraad steeg afgelopen maand naar 92 procent, van 90 procent in april. Dit betekent dat de fondsen voor elke euro die ze in de toekomst aan pensioenen moeten uitkeren, door de bank genomen 92 eurocent in kas hebben.
Volgens Aon ligt de beleidsdekkingsgraad, een gemiddelde score over de afgelopen twaalf maanden, nog steeds onder het vereiste minimum van 100 procent. Op basis van de huidige regels zou dat bij onveranderde omstandigheden kortingen voor eind 2020 betekenen, stellen de onderzoekers.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.
20 minuten geledenBURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat een samenwerking aan met de Franse start-up in kunstmatige intelligentie Mistral. Dat "strategische partnerschap" is bedoeld om geavanceerde AI-oplossingen voor de bank te ontwikkelen en in te zetten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het vervoer van en naar de Rotterdamse haven via de Rijn ligt zo'n 10 procent lager dan normaal door de lage waterstanden. Maar dat leidt nog niet tot een toename in het vervoer via spoor of weg, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Het duurzame kledingmerk MUD Jeans is failliet verklaard door de rechter in Amsterdam. Dat wordt bevestigd door topman Dion Vijgeboom op LinkedIn. Het bedrijf had het faillissement zelf aangevraagd.
2 uur geleden