Financiële positie pensioenfondsen iets achteruitgegaan
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen in Nederland staan er financieel iets slechter voor dan een jaar geleden, berekende De Nederlandsche Bank (DNB). Dat komt onder andere doordat veel fondsen de pensioenen voor hun deelnemers verhoogden, om ze zo te compenseren voor de inflatie.
Die zogeheten indexatie zorgde voor een lagere dekkingsgraad, die aangeeft hoeveel geld een fonds in kas heeft ten opzichte van alle beloofde pensioenuitkeringen. In het laatste kwartaal van 2023 kwam die graadmeter uit op gemiddeld 114,6 procent, wat betekent dat een fonds per beloofde euro aan pensioen ruim 1,14 euro in kas heeft. Begin vorig jaar ging het nog om bijna 1,16 euro in kas per beloofde euro aan pensioen.
Tussen het derde en vierde kwartaal was de afname nog sterker. Aan het einde van september hadden Nederlandse pensioenfondsen iets meer dan 1,23 euro in de kas per beloofde euro.
Het is bij lang niet alle pensioenfondsen zeker dat ze ook dit jaar hun pensioenen verhogen. Brancheorganisatie Pensioenfederatie meldde in december dat er bij een kwart van de honderd onderzochte fondsen geen verhoging in zit.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
48 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
4 uur geleden