Financiële positie pensioenfondsen iets achteruitgegaan
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen in Nederland staan er financieel iets slechter voor dan een jaar geleden, berekende De Nederlandsche Bank (DNB). Dat komt onder andere doordat veel fondsen de pensioenen voor hun deelnemers verhoogden, om ze zo te compenseren voor de inflatie.
Die zogeheten indexatie zorgde voor een lagere dekkingsgraad, die aangeeft hoeveel geld een fonds in kas heeft ten opzichte van alle beloofde pensioenuitkeringen. In het laatste kwartaal van 2023 kwam die graadmeter uit op gemiddeld 114,6 procent, wat betekent dat een fonds per beloofde euro aan pensioen ruim 1,14 euro in kas heeft. Begin vorig jaar ging het nog om bijna 1,16 euro in kas per beloofde euro aan pensioen.
Tussen het derde en vierde kwartaal was de afname nog sterker. Aan het einde van september hadden Nederlandse pensioenfondsen iets meer dan 1,23 euro in de kas per beloofde euro.
Het is bij lang niet alle pensioenfondsen zeker dat ze ook dit jaar hun pensioenen verhogen. Brancheorganisatie Pensioenfederatie meldde in december dat er bij een kwart van de honderd onderzochte fondsen geen verhoging in zit.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
10 uur geleden