Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers en analisten blijven na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag vertrouwen op een renteverlaging in september. De Europese beursgraadmeters zijn daardoor overwegend met kleine uitslagen de handel uitgegaan.

Zoals verwacht heeft de ECB de rente donderdag onveranderd gelaten. Na afloop zei centralebankhoofd Christine Lagarde dat het bij de volgende rentevergadering van de ECB in september nog alle kanten op kan. Maar kenners zien over het algemeen toch voldoende aanwijzingen dat een verlaging van de rente niet ver weg meer is.

De AEX-index op de Amsterdamse beurs sloot met een min van 0,1 procent op 916,04 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder nog 1,8 procent door een koersval van zwaargewicht ASML. De MidKap won daarnaast 0,6 procent tot 895,80 punten. De beurzen in Londen en Parijs boekten bescheiden winsten. De belangrijkste graadmeter in Frankfurt zakte 0,5 procent en de euro daalde licht in waarde naar 1,0906 dollar.

Renteverlaging waarschijnlijk scenario

"De ECB blijft op koers voor een tweede renteverlaging in september", schat Mark Wall van Deutsche Bank Research in. Hij erkent dat niet alle inflatiecijfers zo'n stap lijken te ondersteunen. Maar uit de woorden van de ECB maakt hij op dat de centrale bank die cijfers juist als een soort eenmalige uitspattingen lijkt te bestempelen.

Ook Dave Chappell van Columbia Threadneedle Investments ziet een renteverlaging in september nu als waarschijnlijkste scenario. Op de financiële markten rekenden veel kenners hier voorafgaand aan het besluit van donderdag ook al op. En bij dit rentebesluit is eigenlijk niets onverwachts naar buiten gekomen, redeneert Chappell.

Koersdaling ASML

Niet alle deskundigen zijn even zeker. Carsten Brzeski van ING wijst erop dat het nog geen uitgemaakte zaak is, omdat de ECB in september zelf pas zal beoordelen of de eurozone klaar is voor een rentestap. Hij spreekt van een kans van 50 procent op een renteverlaging in september, maar denkt dat de kans op een renteverlaging in december inmiddels 100 procent bedraagt.

Chipmachinefabrikant ASML ging dit keer met een verlies van bijna 4 procent de handel uit. Beleggers zetten het aandeel van de Nederlandse beurslieveling woensdag nog rond de 11 procent lager omdat er mogelijk strengere Amerikaanse regels komen voor de export naar China. Ook chipbedrijven ASMI en Besi verloren opnieuw aan waarde, met minnen tot 4,5 procent.

Oliekoers

Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 82,99 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 85,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kleine daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in oktober licht gedaald, na een stijging in september. Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september stegen de prijzen met 0,6 procent.

1 uur geleden
Aantal ontvangers bijstandsuitkering opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een algemene bijstandsuitkering is in het derde kwartaal opnieuw gestegen. Vooral de groep jongeren in de bijstand groeide, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Nexperia roept Chinese tak openlijk op toelevering te herstellen

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.

9 uur geleden
Verenigd Koninkrijk stelt sancties tegen Lukoil uit tot februari

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.

10 uur geleden
VNO-NCW bezorgd over mkb'ers om lange rijen voor vol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.

10 uur geleden
ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

13 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

14 uur geleden