Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers en analisten blijven na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag vertrouwen op een renteverlaging in september. De Europese beursgraadmeters zijn daardoor overwegend met kleine uitslagen de handel uitgegaan.

Zoals verwacht heeft de ECB de rente donderdag onveranderd gelaten. Na afloop zei centralebankhoofd Christine Lagarde dat het bij de volgende rentevergadering van de ECB in september nog alle kanten op kan. Maar kenners zien over het algemeen toch voldoende aanwijzingen dat een verlaging van de rente niet ver weg meer is.

De AEX-index op de Amsterdamse beurs sloot met een min van 0,1 procent op 916,04 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder nog 1,8 procent door een koersval van zwaargewicht ASML. De MidKap won daarnaast 0,6 procent tot 895,80 punten. De beurzen in Londen en Parijs boekten bescheiden winsten. De belangrijkste graadmeter in Frankfurt zakte 0,5 procent en de euro daalde licht in waarde naar 1,0906 dollar.

Renteverlaging waarschijnlijk scenario

"De ECB blijft op koers voor een tweede renteverlaging in september", schat Mark Wall van Deutsche Bank Research in. Hij erkent dat niet alle inflatiecijfers zo'n stap lijken te ondersteunen. Maar uit de woorden van de ECB maakt hij op dat de centrale bank die cijfers juist als een soort eenmalige uitspattingen lijkt te bestempelen.

Ook Dave Chappell van Columbia Threadneedle Investments ziet een renteverlaging in september nu als waarschijnlijkste scenario. Op de financiële markten rekenden veel kenners hier voorafgaand aan het besluit van donderdag ook al op. En bij dit rentebesluit is eigenlijk niets onverwachts naar buiten gekomen, redeneert Chappell.

Koersdaling ASML

Niet alle deskundigen zijn even zeker. Carsten Brzeski van ING wijst erop dat het nog geen uitgemaakte zaak is, omdat de ECB in september zelf pas zal beoordelen of de eurozone klaar is voor een rentestap. Hij spreekt van een kans van 50 procent op een renteverlaging in september, maar denkt dat de kans op een renteverlaging in december inmiddels 100 procent bedraagt.

Chipmachinefabrikant ASML ging dit keer met een verlies van bijna 4 procent de handel uit. Beleggers zetten het aandeel van de Nederlandse beurslieveling woensdag nog rond de 11 procent lager omdat er mogelijk strengere Amerikaanse regels komen voor de export naar China. Ook chipbedrijven ASMI en Besi verloren opnieuw aan waarde, met minnen tot 4,5 procent.

Oliekoers

Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 82,99 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 85,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

3 minuten geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

32 minuten geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

2 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

5 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

20 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

22 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden