Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers en analisten blijven na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag vertrouwen op een renteverlaging in september. De Europese beursgraadmeters zijn daardoor overwegend met kleine uitslagen de handel uitgegaan.

Zoals verwacht heeft de ECB de rente donderdag onveranderd gelaten. Na afloop zei centralebankhoofd Christine Lagarde dat het bij de volgende rentevergadering van de ECB in september nog alle kanten op kan. Maar kenners zien over het algemeen toch voldoende aanwijzingen dat een verlaging van de rente niet ver weg meer is.

De AEX-index op de Amsterdamse beurs sloot met een min van 0,1 procent op 916,04 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder nog 1,8 procent door een koersval van zwaargewicht ASML. De MidKap won daarnaast 0,6 procent tot 895,80 punten. De beurzen in Londen en Parijs boekten bescheiden winsten. De belangrijkste graadmeter in Frankfurt zakte 0,5 procent en de euro daalde licht in waarde naar 1,0906 dollar.

Renteverlaging waarschijnlijk scenario

"De ECB blijft op koers voor een tweede renteverlaging in september", schat Mark Wall van Deutsche Bank Research in. Hij erkent dat niet alle inflatiecijfers zo'n stap lijken te ondersteunen. Maar uit de woorden van de ECB maakt hij op dat de centrale bank die cijfers juist als een soort eenmalige uitspattingen lijkt te bestempelen.

Ook Dave Chappell van Columbia Threadneedle Investments ziet een renteverlaging in september nu als waarschijnlijkste scenario. Op de financiële markten rekenden veel kenners hier voorafgaand aan het besluit van donderdag ook al op. En bij dit rentebesluit is eigenlijk niets onverwachts naar buiten gekomen, redeneert Chappell.

Koersdaling ASML

Niet alle deskundigen zijn even zeker. Carsten Brzeski van ING wijst erop dat het nog geen uitgemaakte zaak is, omdat de ECB in september zelf pas zal beoordelen of de eurozone klaar is voor een rentestap. Hij spreekt van een kans van 50 procent op een renteverlaging in september, maar denkt dat de kans op een renteverlaging in december inmiddels 100 procent bedraagt.

Chipmachinefabrikant ASML ging dit keer met een verlies van bijna 4 procent de handel uit. Beleggers zetten het aandeel van de Nederlandse beurslieveling woensdag nog rond de 11 procent lager omdat er mogelijk strengere Amerikaanse regels komen voor de export naar China. Ook chipbedrijven ASMI en Besi verloren opnieuw aan waarde, met minnen tot 4,5 procent.

Oliekoers

Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 82,99 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 85,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

1 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

3 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

4 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

4 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

5 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

6 uur geleden
Maaltijdbezorger DoorDash stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.

6 uur geleden