Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

Financiële markten blijven vertrouwen op rentestap in september

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers en analisten blijven na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag vertrouwen op een renteverlaging in september. De Europese beursgraadmeters zijn daardoor overwegend met kleine uitslagen de handel uitgegaan.

Zoals verwacht heeft de ECB de rente donderdag onveranderd gelaten. Na afloop zei centralebankhoofd Christine Lagarde dat het bij de volgende rentevergadering van de ECB in september nog alle kanten op kan. Maar kenners zien over het algemeen toch voldoende aanwijzingen dat een verlaging van de rente niet ver weg meer is.

De AEX-index op de Amsterdamse beurs sloot met een min van 0,1 procent op 916,04 punten. De hoofdindex zakte een dag eerder nog 1,8 procent door een koersval van zwaargewicht ASML. De MidKap won daarnaast 0,6 procent tot 895,80 punten. De beurzen in Londen en Parijs boekten bescheiden winsten. De belangrijkste graadmeter in Frankfurt zakte 0,5 procent en de euro daalde licht in waarde naar 1,0906 dollar.

Renteverlaging waarschijnlijk scenario

"De ECB blijft op koers voor een tweede renteverlaging in september", schat Mark Wall van Deutsche Bank Research in. Hij erkent dat niet alle inflatiecijfers zo'n stap lijken te ondersteunen. Maar uit de woorden van de ECB maakt hij op dat de centrale bank die cijfers juist als een soort eenmalige uitspattingen lijkt te bestempelen.

Ook Dave Chappell van Columbia Threadneedle Investments ziet een renteverlaging in september nu als waarschijnlijkste scenario. Op de financiële markten rekenden veel kenners hier voorafgaand aan het besluit van donderdag ook al op. En bij dit rentebesluit is eigenlijk niets onverwachts naar buiten gekomen, redeneert Chappell.

Koersdaling ASML

Niet alle deskundigen zijn even zeker. Carsten Brzeski van ING wijst erop dat het nog geen uitgemaakte zaak is, omdat de ECB in september zelf pas zal beoordelen of de eurozone klaar is voor een rentestap. Hij spreekt van een kans van 50 procent op een renteverlaging in september, maar denkt dat de kans op een renteverlaging in december inmiddels 100 procent bedraagt.

Chipmachinefabrikant ASML ging dit keer met een verlies van bijna 4 procent de handel uit. Beleggers zetten het aandeel van de Nederlandse beurslieveling woensdag nog rond de 11 procent lager omdat er mogelijk strengere Amerikaanse regels komen voor de export naar China. Ook chipbedrijven ASMI en Besi verloren opnieuw aan waarde, met minnen tot 4,5 procent.

Oliekoers

Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 82,99 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 85,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

18 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

20 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

21 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

23 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 dag geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 dag geleden