
Financiële dataprovider Bloomberg kort getroffen door storing
LONDEN (ANP/AFP) - De financiële dataprovider Bloomberg, die wereldwijd massaal wordt gebruikt door beleggers en analisten, is woensdag in meerdere landen kort getroffen door een storing. Als gevolg daarvan raakte de uitgifte van staatsobligaties verstoord. Volgens een woordvoerder is het probleem opgelost en "keren onze systemen terug naar hun normale functioneren."
Het Bloomberg Terminal-platform biedt onder meer toegang tot beurskoersen, valuta's en vele andere financiële activa. De vensters van de terminal voor het volgen van marktnieuws, de koers van bepaalde aandelen en zelfs de zoekbalk voor toegang tot financiële informatie waren ruim een uur onbeschikbaar.
Door de storing konden beleggers zich niet of nauwelijks inschrijven voor de uitgifte van staatsobligaties. Verschillende landen, maar ook de Europese Unie, besloten daarop maatregelen te treffen. Zweden stelde de uitgifte drie uur uit. De EU besloot de deadline voor de veiling een uur uit te stellen, Portugal met vier uur.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met aanzienlijke verliezen gesloten. Zorgen over de Amerikaanse overheidsfinanciën traden weer op de voorgrond na een teleurstellend verlopen veiling van 16 miljard dollar aan nieuwe staatsobligaties. Onlangs verlaagde ratingbureau Moody's de kredietwaardigheid van de Verenigde Staten, waardoor de federale overheid waarschijnlijk duurder uit is bij het lenen van geld.
5 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis wil in Brabant een proef doen waarbij klanten met zonnepanelen op hun huis betaald krijgen om tijdelijk minder stroom te leveren aan het net op zeer zonnige momenten. De netbeheerder vraagt daarbij aan klanten in de regio's Helmond en Waalwijk toestemming om de opwek van stroom tijdelijk te verlagen. Enexis wil zo nagaan of het dimmen van zonnepanelen een oplossing kan zijn voor momenten dat overbelasting van het elektriciteitsnet dreigt door een overschot aan zonne-energie.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De ontwerper achter de iPhone van Apple, Jony Ive, gaat nauw samenwerken met ChatGPT-maker OpenAI. Zijn ontwerpbedrijf io fuseert ook met OpenAI, maakten het bedrijf en Ive bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieconcern Uniper doet voorlopig geen nieuwe grote investeringen in Nederland. Het Duitse concern vindt dat er te veel onduidelijkheid is over de toekomst van de Nederlandse energiemarkt. Daardoor blijft het volgens Uniper ook onzeker of investeringen zich kunnen terugbetalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuws over mogelijke nieuwe spanningen tussen Israël en Iran en handelsbesprekingen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. 's Werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 17.00 uur (Nederlandse tijd) tot een prijs van 109.302 dollar. Beleggers in cryptomunten waren optimistisch over de komst van nieuwe regelgeving in de Verenigde Staten voor stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street zijn woensdag lager geopend, mede door aanhoudende zorgen over de groeiende staatsschuld van de Verenigde Staten. Warenhuisketen Target verloor 6,6 procent nadat het bedrijf zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. De winkelketen noemde als reden de onzekerheid onder consumenten over hun bestedingen als gevolg van de Amerikaanse invoerheffingen. Ook zegt Target minder te verkopen door negatieve reacties op het terugdraaien van zijn inspanningen op het gebied van diversiteit, gelijkheid en inclusie.
6 uur geleden