Financiële buffer niet voor iedereen weggelegd
AMSTERDAM (ANP) - Een op de zeven Nederlanders heeft in geval van financiële nood geen beschikking over een reservepotje van 2000 euro. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van eigen onderzoek. Ruim de helft van die groep geeft aan niet in staat te zijn 500 euro bij elkaar te brengen.
DNB waarschuwt dat daardoor een flinke groep mensen in de financiële problemen kan komen bij een tegenslag, al ligt het percentage wel lager dan direct na de financiële crisis. Desondanks wijst DNB erop dat een spaarpot van 2000 euro niet heel ruim is. De buffers die door het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) worden aangeraden liggen hoger.
In het DNB-onderzoek gaven respondenten ook aan hoe zij geld bij elkaar zouden brengen om een financiële tegenslag op te vangen. Meestal wordt daarbij een spaarrekening aangesproken, maar een op de zes zegt ook voor een deel een beroep te doen op familie of vrienden. Ook worden creditcards, rood staan en leningen genoemd als oplossingen. Ten slotte zijn er mensen die aangeven meer te gaan werken of bezittingen te verkopen om aan het benodigde geld te komen.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.
35 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.
1 uur geledenINGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.
2 uur geleden