Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële baas Just Eat Takeaway overleeft oproer aandeelhouders

Financiële baas Just Eat Takeaway overleeft oproer aandeelhouders

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Financieel topman Brent Wissink van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kan ondanks een revolte onder aandeelhouders op zijn post blijven. Op de aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van Thuisbezorgd stemde een meerderheid voor een nieuwe termijn voor Wissink. Enkele activistische beleggers hadden zijn vertrek geëist uit ontevredenheid over de overname van branchegenoot Grubhub in de Verenigde Staten voor 7,3 miljard dollar in juni vorig jaar.

Aandeelhouders stemden uiteindelijk in met alle voorstellen, waaronder een nieuwe termijn voor Jitse Groen. Ook mag het bedrijf nieuwe aandelen uitgeven, iets waar kritische aandeelhouders ook tegen zijn omdat dit de waarde van hun stukken kan verminderen.

De op één na grootste aandeelhouder bij Just Eat Takeaway, de activistische belegger Cat Rock, riep het bedrijf eind vorige maand op een nieuwe financieel topman aan te stellen om het vertrouwen in het bedrijf te herstellen.

Opmerkelijk vertrek

Cat Rock, dat met een belang van bijna 7 procent na topman Jitse Groen de grootste aandeelhouder is, betichtte het bedrijf ook van misleidende financiële vooruitzichten. Sinds eind juni vorig jaar is Just Eat Takeaway bijna 70 procent van zijn waarde op de beurs kwijtgeraakt. De president-commissaris van het internetbedrijf, Adriaan Nühn, moest al wel wijken. Zijn herbenoeming werd als stempunt van de agenda van de aandeelhoudersvergadering gehaald.

Voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering was er al een ander opmerkelijk vertrek van een leidinggevende bij Just Eat Takeaway. De herbenoeming van Jörg Gerbig, operationeel directeur bij de maaltijdbezorger, werd ook als stempunt van de agenda geschrapt, omdat hij zich mogelijk heeft misdragen op een bedrijfsevenement.

Vorige maand wijzigde Just Eat Takeaway zijn koers rond Grubhub op aandringen van aandeelhouders. Het bedrijf onderzoekt de mogelijkheden om de Amerikaanse dochter te kunnen verkopen, werd bekend bij de kwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

3 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

3 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

5 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

6 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

7 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

8 uur geleden