Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële baas Just Eat Takeaway overleeft oproer aandeelhouders

Financiële baas Just Eat Takeaway overleeft oproer aandeelhouders

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Financieel topman Brent Wissink van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kan ondanks een revolte onder aandeelhouders op zijn post blijven. Op de aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van Thuisbezorgd stemde een meerderheid voor een nieuwe termijn voor Wissink. Enkele activistische beleggers hadden zijn vertrek geëist uit ontevredenheid over de overname van branchegenoot Grubhub in de Verenigde Staten voor 7,3 miljard dollar in juni vorig jaar.

Aandeelhouders stemden uiteindelijk in met alle voorstellen, waaronder een nieuwe termijn voor Jitse Groen. Ook mag het bedrijf nieuwe aandelen uitgeven, iets waar kritische aandeelhouders ook tegen zijn omdat dit de waarde van hun stukken kan verminderen.

De op één na grootste aandeelhouder bij Just Eat Takeaway, de activistische belegger Cat Rock, riep het bedrijf eind vorige maand op een nieuwe financieel topman aan te stellen om het vertrouwen in het bedrijf te herstellen.

Opmerkelijk vertrek

Cat Rock, dat met een belang van bijna 7 procent na topman Jitse Groen de grootste aandeelhouder is, betichtte het bedrijf ook van misleidende financiële vooruitzichten. Sinds eind juni vorig jaar is Just Eat Takeaway bijna 70 procent van zijn waarde op de beurs kwijtgeraakt. De president-commissaris van het internetbedrijf, Adriaan Nühn, moest al wel wijken. Zijn herbenoeming werd als stempunt van de agenda van de aandeelhoudersvergadering gehaald.

Voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering was er al een ander opmerkelijk vertrek van een leidinggevende bij Just Eat Takeaway. De herbenoeming van Jörg Gerbig, operationeel directeur bij de maaltijdbezorger, werd ook als stempunt van de agenda geschrapt, omdat hij zich mogelijk heeft misdragen op een bedrijfsevenement.

Vorige maand wijzigde Just Eat Takeaway zijn koers rond Grubhub op aandringen van aandeelhouders. Het bedrijf onderzoekt de mogelijkheden om de Amerikaanse dochter te kunnen verkopen, werd bekend bij de kwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

Kleine uitslagen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.

1 uur geleden
Topvrouw chatdienst Slack gaat naar OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.

1 uur geleden
Zilverprijs stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.

2 uur geleden
Vakbond vindt banenverlies APG 'zo net voor kerst bijzonder zuur'

HEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.

3 uur geleden
Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

DEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.

4 uur geleden
Pensioenuitvoerder APG schrapt komende jaren ruim duizend banen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.

5 uur geleden
Microsoft investeert recordbedrag in AI in India

REDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.

5 uur geleden