Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële baas ingestort winkelimperium Steinhoff moet de cel in

Financiële baas ingestort winkelimperium Steinhoff moet de cel in

JOHANNESBURG (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige financieel topman van meubelconcern Steinhoff moet in Zuid-Afrika jaren de cel in voor geknoei met de boekhouding van het bedrijf. Een rechter in Pretoria legde de 50-jarige Ben la Grange een celstraf op van 10 jaar. De helft daarvan is voorwaardelijk zolang hij justitie bewijs levert in strafzaken tegen andere leidinggevenden.

Ooit gold Steinhoff wereldwijd als de op een na grootste verkoper van meubels, met ketens als Conforama in Frankrijk en Mattress Firm in de Verenigde Staten. Maar het Zuid-Afrikaanse winkelimperium stortte in nadat een miljardenfraude in 2017 aan het licht was gekomen. Accountantsbureau PwC concludeerde later dat voormalige bestuurders zelf verantwoordelijk waren voor het geknoei met de cijfers. Van 2014 tot medio 2017 voerde Steinhoff de eigen resultaten kunstmatig op met ruim 6 miljard euro aan verzonnen of onrechtmatige transacties.

Openbaar aanklagers in Zuid-Afrika hadden eerder oud-topman Markus Jooste als hoofdverdachte van de boekhoudfraude op het oog, maar hij maakte in maart een einde aan zijn leven. Ook de voormalige directeur voor juridische zaken Stéhan Grobler staat terecht om het geknoei met de cijfers.

Het is niet voor het eerst dat oud-leidinggevenden van Steinhoff een gevangenisstraf krijgen. Vorig jaar kreeg de voormalige financieel directeur van Steinhoff in Europa, Dirk Schreiber, een jaar cel opgelegd door een Duitse rechtbank voor boekhoudfraude en kredietfraude.

Meer uit Financieel

Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

52 minuten geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

1 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

2 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

4 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

5 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

5 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

6 uur geleden