Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financiële baas ingestort winkelimperium Steinhoff moet de cel in

Financiële baas ingestort winkelimperium Steinhoff moet de cel in

JOHANNESBURG (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige financieel topman van meubelconcern Steinhoff moet in Zuid-Afrika jaren de cel in voor geknoei met de boekhouding van het bedrijf. Een rechter in Pretoria legde de 50-jarige Ben la Grange een celstraf op van 10 jaar. De helft daarvan is voorwaardelijk zolang hij justitie bewijs levert in strafzaken tegen andere leidinggevenden.

Ooit gold Steinhoff wereldwijd als de op een na grootste verkoper van meubels, met ketens als Conforama in Frankrijk en Mattress Firm in de Verenigde Staten. Maar het Zuid-Afrikaanse winkelimperium stortte in nadat een miljardenfraude in 2017 aan het licht was gekomen. Accountantsbureau PwC concludeerde later dat voormalige bestuurders zelf verantwoordelijk waren voor het geknoei met de cijfers. Van 2014 tot medio 2017 voerde Steinhoff de eigen resultaten kunstmatig op met ruim 6 miljard euro aan verzonnen of onrechtmatige transacties.

Openbaar aanklagers in Zuid-Afrika hadden eerder oud-topman Markus Jooste als hoofdverdachte van de boekhoudfraude op het oog, maar hij maakte in maart een einde aan zijn leven. Ook de voormalige directeur voor juridische zaken Stéhan Grobler staat terecht om het geknoei met de cijfers.

Het is niet voor het eerst dat oud-leidinggevenden van Steinhoff een gevangenisstraf krijgen. Vorig jaar kreeg de voormalige financieel directeur van Steinhoff in Europa, Dirk Schreiber, een jaar cel opgelegd door een Duitse rechtbank voor boekhoudfraude en kredietfraude.

Meer uit Financieel

'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

4 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

13 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

14 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

14 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

16 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

17 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

18 uur geleden