Financiële baas ingestort winkelimperium Steinhoff moet de cel in
JOHANNESBURG (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige financieel topman van meubelconcern Steinhoff moet in Zuid-Afrika jaren de cel in voor geknoei met de boekhouding van het bedrijf. Een rechter in Pretoria legde de 50-jarige Ben la Grange een celstraf op van 10 jaar. De helft daarvan is voorwaardelijk zolang hij justitie bewijs levert in strafzaken tegen andere leidinggevenden.
Ooit gold Steinhoff wereldwijd als de op een na grootste verkoper van meubels, met ketens als Conforama in Frankrijk en Mattress Firm in de Verenigde Staten. Maar het Zuid-Afrikaanse winkelimperium stortte in nadat een miljardenfraude in 2017 aan het licht was gekomen. Accountantsbureau PwC concludeerde later dat voormalige bestuurders zelf verantwoordelijk waren voor het geknoei met de cijfers. Van 2014 tot medio 2017 voerde Steinhoff de eigen resultaten kunstmatig op met ruim 6 miljard euro aan verzonnen of onrechtmatige transacties.
Openbaar aanklagers in Zuid-Afrika hadden eerder oud-topman Markus Jooste als hoofdverdachte van de boekhoudfraude op het oog, maar hij maakte in maart een einde aan zijn leven. Ook de voormalige directeur voor juridische zaken Stéhan Grobler staat terecht om het geknoei met de cijfers.
Het is niet voor het eerst dat oud-leidinggevenden van Steinhoff een gevangenisstraf krijgen. Vorig jaar kreeg de voormalige financieel directeur van Steinhoff in Europa, Dirk Schreiber, een jaar cel opgelegd door een Duitse rechtbank voor boekhoudfraude en kredietfraude.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
1 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan dinsdag opnieuw staken, melden vakbonden FNV en CNV. Dit keer wordt er gestaakt bij vestigingen in Noord-Nederland. Het is de vierde staking in korte tijd als gevolg van een cao-conflict. De staking duurt de hele dag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben het afgelopen jaar het hoogste aantal nieuwe huizen gebouwd sinds in ieder geval 2012, het jaar dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) begon met de meting. Het waren er 21.500, dat zijn er 2000 meer dan in 2024.
2 uur geleden