
Financiële baas ingestort winkelimperium Steinhoff moet de cel in
JOHANNESBURG (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige financieel topman van meubelconcern Steinhoff moet in Zuid-Afrika jaren de cel in voor geknoei met de boekhouding van het bedrijf. Een rechter in Pretoria legde de 50-jarige Ben la Grange een celstraf op van 10 jaar. De helft daarvan is voorwaardelijk zolang hij justitie bewijs levert in strafzaken tegen andere leidinggevenden.
Ooit gold Steinhoff wereldwijd als de op een na grootste verkoper van meubels, met ketens als Conforama in Frankrijk en Mattress Firm in de Verenigde Staten. Maar het Zuid-Afrikaanse winkelimperium stortte in nadat een miljardenfraude in 2017 aan het licht was gekomen. Accountantsbureau PwC concludeerde later dat voormalige bestuurders zelf verantwoordelijk waren voor het geknoei met de cijfers. Van 2014 tot medio 2017 voerde Steinhoff de eigen resultaten kunstmatig op met ruim 6 miljard euro aan verzonnen of onrechtmatige transacties.
Openbaar aanklagers in Zuid-Afrika hadden eerder oud-topman Markus Jooste als hoofdverdachte van de boekhoudfraude op het oog, maar hij maakte in maart een einde aan zijn leven. Ook de voormalige directeur voor juridische zaken Stéhan Grobler staat terecht om het geknoei met de cijfers.
Het is niet voor het eerst dat oud-leidinggevenden van Steinhoff een gevangenisstraf krijgen. Vorig jaar kreeg de voormalige financieel directeur van Steinhoff in Europa, Dirk Schreiber, een jaar cel opgelegd door een Duitse rechtbank voor boekhoudfraude en kredietfraude.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
9 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
11 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
12 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
13 uur geleden