Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financieel topman ABN AMRO: voorlopig weinig impact handelsoorlog

Financieel topman ABN AMRO: voorlopig weinig impact handelsoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ziet tot nu toe weinig impact van de handelsoorlog in de cijfers van de bank. Financieel directeur Ferdinand Vaandrager vreest ook niet zozeer voor de directe impact van Amerikaanse importheffingen, maar de indirecte impact daarvan blijft volgens hem "onzeker".

Volgens Vaandrager is het goed dat er door de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie duidelijkheid is over de tarieven. Toch hebben lang niet alle bedrijven daar last van, stipt hij ook aan. De Nederlandse export naar de VS is daarbij relatief beperkt.

ABN AMRO is vooral groot in Nederlandse woninghypotheken. Daarbij heeft de bank veel klanten in de vastgoedwereld en in de agrarische sector. Voor deze drie geldt dat de Amerikaanse tarieven in directe zin weinig betekenen, aldus Vaandrager.

Heffingen

Indirect kunnen de heffingen de bank wel raken, bijvoorbeeld als het vertrouwen van consumenten een flinke knauw zou krijgen. Daarvan lijkt tot nu toe echter geen sprake.

De bank zag afgelopen kwartaal juist kredietvoorzieningen vrijvallen. Dat is geld dat de bank eerder apart had gezet omdat leningen mogelijk niet terugbetaald konden worden, maar waarvan ABN AMRO nu denkt dat apart houden niet meer nodig is. Vaandrager ziet ook geen grote instroom bij de afdeling bijzonder beheer, bedoeld voor bedrijven met financiële problemen.

Bij de presentatie van de kwartaalcijfers bestempelde ABN AMRO de Nederlandse economie woensdag als veerkrachtig, ondanks de geopolitieke onrust en val van het kabinet. Economen van de bank verwachten dit jaar 1,6 procent groei van de economie. De werkgelegenheid stijgt verder en de loongroei blijft de inflatie overtreffen. Voor ABN AMRO is ook niet onbelangrijk dat de huizenmarkt verdere groei laat zien.

Meer uit Financieel

ASML flink hoger op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag een flinke winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs na de bekendmaking van kwartaalcijfers. Het bedrijf uit Veldhoven verwacht daarbij dat de omzet in China volgend jaar flink terugloopt omdat Chinese klanten vorig jaar en dit jaar al veel aankopen bij ASML hebben gedaan. Verder wordt voor heel 2026 een omzet verwacht die niet lager is dan dit jaar.

51 minuten geleden
Ebusco houdt leveringen op peil, nog geen financiële resultaten

DEURNE (ANP) - De noodlijdende elektrische bussenfabrikant Ebusco heeft in het derde kwartaal van dit jaar 39 bussen geleverd, evenveel als in het voorgaande kwartaal. Voor het vierde kwartaal verwacht het bedrijf "minstens een gelijk aantal leveringen", staat in een persverklaring. Volgens Ebusco leveren de verkoopcijfers "opnieuw bewijs" dat de onderneming vooruitgang boekt "in het herstel naar een stabiel bedrijf."

1 uur geleden
Stellantis pompt 13 miljard dollar in VS om groei aan te jagen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep, Ram, Chrysler en Fiat, gaat de komende vier jaar 13 miljard dollar (11,2 miljard euro) investeren in de Verenigde Staten. Het concern wil daarmee zijn activiteiten in deze cruciale markt herstellen en de impact van Amerikaanse invoerheffingen beperken. Het gaat om de grootste investering in de meer dan honderdjarige geschiedenis van het bedrijf.

1 uur geleden
Consumentenprijzen China opnieuw gedaald

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in China zijn in september opnieuw gedaald, vooral door lagere kosten voor levensmiddelen. Volgens de Chinese overheid zakten de prijzen met 0,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. In augustus ging het om een daling met 0,4 procent.

1 uur geleden
ASML rekent op aanzienlijke omzetdaling in China

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML verwacht dat de omzet in China volgend jaar sterk terugloopt. Volgens het Veldhovense bedrijf komt dat doordat klanten in het Aziatische land dit en vorig jaar al veel aankopen deden, staat in een toelichting op de derdekwartaalcijfers.

1 uur geleden
Pararius: huurmarkt zit op slot, huren stijgen verder

ROTTERDAM (ANP) - De vrije sector huurmarkt zit nog altijd "compleet op slot", meldt woningplatform Pararius op basis van cijfers over het derde kwartaal. Door de hoge huurprijzen blijft een woning in de vrije sector voor veel woningzoekenden nagenoeg onbereikbaar. De organisatie ziet ook dat er nog steeds op grote schaal huurwoningen worden verkocht in plaats van opnieuw verhuurd.

3 uur geleden
ANWB: helft Nederlanders vreest hoge kosten door energietransitie

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft (45 procent) van de Nederlanders vreest voor negatieve financiële gevolgen van de energietransitie, meldt de ANWB op basis van onderzoek onder bijna 2000 mensen. Zij zijn vooral bezorgd over stijgende energiekosten. Dit geldt volgens de onderzoekers niet alleen voor huishoudens met een laag inkomen, maar ook voor bijna de helft van de modale inkomensgroep.

5 uur geleden