
Financieel topman ABN AMRO: voorlopig weinig impact handelsoorlog
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ziet tot nu toe weinig impact van de handelsoorlog in de cijfers van de bank. Financieel directeur Ferdinand Vaandrager vreest ook niet zozeer voor de directe impact van Amerikaanse importheffingen, maar de indirecte impact daarvan blijft volgens hem "onzeker".
Volgens Vaandrager is het goed dat er door de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie duidelijkheid is over de tarieven. Toch hebben lang niet alle bedrijven daar last van, stipt hij ook aan. De Nederlandse export naar de VS is daarbij relatief beperkt.
ABN AMRO is vooral groot in Nederlandse woninghypotheken. Daarbij heeft de bank veel klanten in de vastgoedwereld en in de agrarische sector. Voor deze drie geldt dat de Amerikaanse tarieven in directe zin weinig betekenen, aldus Vaandrager.
Heffingen
Indirect kunnen de heffingen de bank wel raken, bijvoorbeeld als het vertrouwen van consumenten een flinke knauw zou krijgen. Daarvan lijkt tot nu toe echter geen sprake.
De bank zag afgelopen kwartaal juist kredietvoorzieningen vrijvallen. Dat is geld dat de bank eerder apart had gezet omdat leningen mogelijk niet terugbetaald konden worden, maar waarvan ABN AMRO nu denkt dat apart houden niet meer nodig is. Vaandrager ziet ook geen grote instroom bij de afdeling bijzonder beheer, bedoeld voor bedrijven met financiële problemen.
Bij de presentatie van de kwartaalcijfers bestempelde ABN AMRO de Nederlandse economie woensdag als veerkrachtig, ondanks de geopolitieke onrust en val van het kabinet. Economen van de bank verwachten dit jaar 1,6 procent groei van de economie. De werkgelegenheid stijgt verder en de loongroei blijft de inflatie overtreffen. Voor ABN AMRO is ook niet onbelangrijk dat de huizenmarkt verdere groei laat zien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar tweedehands Tesla's is de afgelopen maanden duidelijk afgenomen. De verkopen van nieuwe wagens van het Amerikaanse merk waren eerder al flink gekelderd. "Ook op de occasionmarkt lijken consumenten niet meer warm te lopen voor de elektrische auto's van Elon Musk", stelt occasionplatform AutoTrack op basis van eigen cijfers.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft afspraken gemaakt met pilotenvakbond VNV, waardoor de maatschappij veel meer denkt te kunnen vliegen. Volgens de deal werken piloten in het zomerseizoen van 2026 bijvoorbeeld een dag extra per maand. Ook kunnen piloten eens per kwartaal een extra dag in het weekend werken.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Chemieconcern Bayer heeft in het tweede kwartaal van dit jaar geprofiteerd van een verrassend sterke vraag naar zijn oudere medicijnen. Het Duitse concern, dat nog altijd kampt met hoge kosten en schadevergoedingen van de rechtszaken rond de omstreden onkruidverdelger Roundup, kon daardoor de verwachtingen voor 2025 verhogen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO ging woensdag ruim 6 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bank boekte iets minder winst in het tweede kwartaal door lagere rente-inkomsten. De winst viel wel hoger uit dan analisten hadden verwacht, dankzij het vrijvallen van geld dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft een "mijlpaal" bereikt met zijn onlineactiviteiten. De websuper van Albert Heijn en webshop bol waren samen met andere onlineactiviteiten voor het eerst volledig winstgevend, stelt het winkelconcern bij zijn kwartaalcijfers.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI is in gesprek over de verkoop van aandelen in handen van (oud-)werknemers, waarbij het bedrijf achter ChatGPT een waarde van 500 miljard dollar krijgt toegeschreven. Dat melden persbureaus Reuters en Bloomberg op basis van ingewijden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het tweede kwartaal iets minder winst geboekt, mede door lagere rente-inkomsten. Wel profiteerde de bank van verdere groei met hypotheken en het vrijvallen van geld dat eerder apart was gezet voor mogelijk slechte leningen. Het financiële concern kondigde woensdag tevens aan voor 250 miljoen euro aan aandelen te gaan inkopen, waardoor er weer wat geld naar de aandeelhouders kan vloeien.
5 uur geleden