Financieel toezichthouder onderzoekt 1 aprilgrap Volkswagen
HAMBURG (ANP) - De 1 aprilgrap van Volkswagen krijgt mogelijk een vervelend vervolg. Het Duitse concern kondigde eind maart aan dat het zich in de VS wil omdopen tot Voltswagen, wat achteraf niet waar bleek te zijn. Volgens weekblad Der Spiegel onderzoekt de Amerikaanse financieel toezichthouder SEC of de autofabrikant zich met die onwaarheid schuldig heeft gemaakt aan koersmanipulatie op de beurs.
Volkswagen bracht onder andere met een persbericht op zijn Amerikaanse site de naamsverandering in Voltswagen naar buiten, wat een knipoog was naar de ambitie om de markt voor elektrische auto's te veroveren. Het bedrijf maakte de stap ook via zijn Amerikaanse Twitter-account wereldkundig. Het nieuws wekte al meteen veel ongeloof, maar tegenover journalisten van verschillende media hielden woordvoerders vol dat het de Duitse onderneming ernst was.
Al voor 1 april moest Volkswagen echter toegeven dat het toch een grap was. Veel Amerikaanse media reageerden verontwaardigd, omdat ze moedwillig waren voorgelogen. Dit ligt extra gevoelig in het geval van Volkswagen. Journalisten herinnerden Volkswagen eraan dat het toezichthouders jarenlang heeft misleid met speciale technologie die dieselauto's schoner liet lijken bij uitstoottests.
Volkswagen betuigde na de ophef spijt. Het bedrijf bevestigt aan Der Spiegel dat de SEC bij zijn Amerikaanse dochteronderneming informatie heeft opgevraagd. Het concern zegt volledig mee te werken met het onderzoek en ontkent de koers van zijn aandelen te hebben willen beïnvloeden. Het onderzoek bevindt zich in een vroeg stadium.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
4 uur geleden