Financieel toezichthouder onderzoekt 1 aprilgrap Volkswagen
HAMBURG (ANP) - De 1 aprilgrap van Volkswagen krijgt mogelijk een vervelend vervolg. Het Duitse concern kondigde eind maart aan dat het zich in de VS wil omdopen tot Voltswagen, wat achteraf niet waar bleek te zijn. Volgens weekblad Der Spiegel onderzoekt de Amerikaanse financieel toezichthouder SEC of de autofabrikant zich met die onwaarheid schuldig heeft gemaakt aan koersmanipulatie op de beurs.
Volkswagen bracht onder andere met een persbericht op zijn Amerikaanse site de naamsverandering in Voltswagen naar buiten, wat een knipoog was naar de ambitie om de markt voor elektrische auto's te veroveren. Het bedrijf maakte de stap ook via zijn Amerikaanse Twitter-account wereldkundig. Het nieuws wekte al meteen veel ongeloof, maar tegenover journalisten van verschillende media hielden woordvoerders vol dat het de Duitse onderneming ernst was.
Al voor 1 april moest Volkswagen echter toegeven dat het toch een grap was. Veel Amerikaanse media reageerden verontwaardigd, omdat ze moedwillig waren voorgelogen. Dit ligt extra gevoelig in het geval van Volkswagen. Journalisten herinnerden Volkswagen eraan dat het toezichthouders jarenlang heeft misleid met speciale technologie die dieselauto's schoner liet lijken bij uitstoottests.
Volkswagen betuigde na de ophef spijt. Het bedrijf bevestigt aan Der Spiegel dat de SEC bij zijn Amerikaanse dochteronderneming informatie heeft opgevraagd. Het concern zegt volledig mee te werken met het onderzoek en ontkent de koers van zijn aandelen te hebben willen beïnvloeden. Het onderzoek bevindt zich in een vroeg stadium.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het "misleidende gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing". Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, stelt een woordvoerder van KPN.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
4 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
6 uur geleden