Financieel directeur Tesla per direct vervangen
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla heeft financieel directeur Zachary Kirkhorn per direct vervangen. De reden voor zijn vertrek is door de elektrische autofabrikant niet bekendgemaakt.
Kirkhorn, die de rol van financieel directeur sinds begin 2019 vervulde, dankt op sociaalnetwerksite LinkedIn topman Elon Musk voor zijn leiderschap. "Onderdeel zijn van dit bedrijf is een speciale ervaring", zegt hij. "Ik ben extreem trots op het werk dat we samen hebben gedaan." Kirkhorn blijft tot het einde van het jaar opvolger Vaibhav Taneja inwerken.
De directiewisseling komt voor marktkenners als een verrassing en zorgt voor extra onzekerheid in een turbulente tijd. Tesla is nog altijd veruit de grootste fabrikant van elektrische voertuigen op de Amerikaanse thuismarkt, maar krijgt te maken met steeds hevigere concurrentie over heel de wereld. Hierdoor moest het bedrijf eerder al onder meer forse prijsverlagingen doorvoeren.
Meer uit Financieel
ALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.
4 uur geleden