Financieel directeur Tesla per direct vervangen
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla heeft financieel directeur Zachary Kirkhorn per direct vervangen. De reden voor zijn vertrek is door de elektrische autofabrikant niet bekendgemaakt.
Kirkhorn, die de rol van financieel directeur sinds begin 2019 vervulde, dankt op sociaalnetwerksite LinkedIn topman Elon Musk voor zijn leiderschap. "Onderdeel zijn van dit bedrijf is een speciale ervaring", zegt hij. "Ik ben extreem trots op het werk dat we samen hebben gedaan." Kirkhorn blijft tot het einde van het jaar opvolger Vaibhav Taneja inwerken.
De directiewisseling komt voor marktkenners als een verrassing en zorgt voor extra onzekerheid in een turbulente tijd. Tesla is nog altijd veruit de grootste fabrikant van elektrische voertuigen op de Amerikaanse thuismarkt, maar krijgt te maken met steeds hevigere concurrentie over heel de wereld. Hierdoor moest het bedrijf eerder al onder meer forse prijsverlagingen doorvoeren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al 21 kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De groei in het tweede kwartaal was gelijk aan die in het eerste kwartaal van 2026. In de afgelopen twee kwartalen kende de horeca wel de kleinste groei in vijf jaar.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. De toename was deels een gevolg van prijsverhogingen. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
4 uur geleden