Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financial Times: Trump wil voorraad diepzeemetalen aanleggen

Financial Times: Trump wil voorraad diepzeemetalen aanleggen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt een besluit voor om voorraden aan te leggen van belangrijke grondstoffen uit de zeebodem in de Grote Oceaan. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van ingewijden. Het zou een poging zijn om China's dominante positie in de toeleveringsketen van belangrijke mineralen en zeldzame aardelementen tegen te gaan.

Knollen op de oceaanbodem bevatten onder meer nikkel, kobalt en koper, dat gebruikt kan worden in batterijen en munitie. De Verenigde Staten willen zelfvoorzienend worden in deze belangrijke grondstoffen. Staatsreserves van deze knollen zouden de VS helpen om China bij te benen in de wedloop om de grondstofrijke zeebodem van de Grote Oceaan te verkennen, schrijft de krant.

De voorraad maakt volgens FT deel uit van een bredere strategie om de vergunningsaanvragen voor diepzeemijnbouw onder de Amerikaanse wetgeving te versnellen.

In de escalerende handelsoorlog tussen China en de VS kondigde het Aziatische land vorige week aan dat het per direct de export van enkele zeldzame aardmetalen zou beperken. Volgens de plannen van de VS zou de voorraad diepzeemetalen die het land wil aanleggen "grote hoeveelheden creëren die beschikbaar zijn op Amerikaans grondgebied en klaar zijn voor toekomstig gebruik", volgens een van de bronnen. Dat is nuttig voor het geval een conflict met China de import van deze metalen naar de VS beperkt.

Meer uit Financieel

Transportbranche onderzoekt juridische stappen na afsluiting brug

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) onderzoekt juridische stappen na de plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer. De brancheorganisatie stelt dat de afsluiting terecht is, vanwege veiligheidsoverwegingen, maar vraagt zich wel af of de overheid als beheerder van de infrastructuur voldoende heeft gedaan om de huidige situatie te voorkomen.

13 minuten geleden
Laagste aantal schepen door Straat van Hormuz in maand tijd

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is teruggelopen naar het laagste aantal in een maand tijd. Dat blijkt uit data van AXSMarine. De afgelopen dagen waren meerdere schepen in de regio doelwit van Iraanse aanvallen.

1 uur geleden
AliExpress oneens met EU-boete, noemt deze 'buitenproportioneel'

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress is het niet eens met de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. De Chinese webwinkel noemt de sanctie "buitenproportioneel" en overweegt vervolgstappen.

1 uur geleden
Vakbond dreigt met acties bij Philip Morris voor betere cao

BERGEN OP ZOOM (ANP) - CNV zegt dat er acties dreigen bij de fabriek van Philip Morris in Bergen op Zoom, als de tabaksfabrikant niet tegemoetkomt aan de eisen van de vakbond voor een nieuwe cao. De bond heeft maandag een ultimatum gestuurd aan het bedrijf.

2 uur geleden
Getroffen tanker met Nederlandse link naar veilige plek

ROTTERDAM (ANP) - Het schip dat vorige week is aangevallen voor de kust van Oman wordt naar een veilige positie gesleept, laat een woordvoerder van Stolt Tankers weten. Aan boord van de tanker Stolt Magnesium brak na een aanval brand uit, maar die is inmiddels al een aantal dagen uit, volgens de woordvoerder. Het schip wordt door Stolt Tankers vanuit Nederland beheerd.

2 uur geleden
EU-boete van 550 miljoen voor AliExpress om onveilige producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft de Chinese webwinkel AliExpress een boete van 550 miljoen euro omdat het te weinig doet om de verkoop van illegale, onveilige of namaakproducten tegen te gaan. Daarmee is het platform in overtreding met de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

3 uur geleden
AEX-index begint vrijwel vlak ondanks nieuwe aanvallen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel vlak begonnen. Vrijdag sloot de beurs lager na minnen van de chipbedrijven wegens zorgen over hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken daarnaast naar het Midden-Oosten, waar het conflict weer is opgelaaid en de Verenigde Staten al nachten op rij aanvallen uitvoeren op Iran. De olieprijs is daardoor verder opgelopen.

5 uur geleden