Financial Times: OPEC+ overweegt verdere verlaging olieproductie
LONDEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, overweegt een verdere verlaging van de olieproductie om zo de prijzen aan te jagen. Volgens zakenkrant Financial Times wordt gedacht aan een verlaging met een miljoen vaten per dag.
De olieprijzen zijn de afgelopen tijd gedaald, nadat die in september nog flink waren gestegen door zorgen over een krap aanbod. De prijzen liggen nu op het laagste niveau in ongeveer vier maanden. Kort na de aanval van Hamas op Israël gingen de prijzen nog even flink omhoog door vrees op de markt voor escalatie van de oorlog en verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten. Maar die zorgen zijn naar de achtergrond verdwenen.
De OPEC+ zou nu dus verder willen ingrijpen in de productie door nog minder olie te gaan oppompen. De landen van de OPEC+ hebben al de productie verminderd, terwijl Saudi-Arabië zijn eigen productie vrijwillig met een miljoen vaten heeft verlaagd. Rusland heeft op zijn beurt een exportbeperking van 300.000 vaten per dag.
Prijsdalingen
De OPEC+ gaat later deze maand vergaderen in Wenen over de productie. Het kartel heeft onlangs gezegd dat de oliemarkt gezond is, ondanks de gedaalde prijzen en dat een "overdreven negatief sentiment" en "speculanten" hebben gezorgd voor de prijsdalingen.
De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) steeg vrijdag 4 procent tot 75,82 dollar en Brentolie werd ook 4 procent duurder, op 80,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
9 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
13 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
14 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
15 uur geleden