Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Financial Times: OPEC+ overweegt verdere verlaging olieproductie

Financial Times: OPEC+ overweegt verdere verlaging olieproductie

LONDEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, overweegt een verdere verlaging van de olieproductie om zo de prijzen aan te jagen. Volgens zakenkrant Financial Times wordt gedacht aan een verlaging met een miljoen vaten per dag.

De olieprijzen zijn de afgelopen tijd gedaald, nadat die in september nog flink waren gestegen door zorgen over een krap aanbod. De prijzen liggen nu op het laagste niveau in ongeveer vier maanden. Kort na de aanval van Hamas op Israël gingen de prijzen nog even flink omhoog door vrees op de markt voor escalatie van de oorlog en verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten. Maar die zorgen zijn naar de achtergrond verdwenen.

De OPEC+ zou nu dus verder willen ingrijpen in de productie door nog minder olie te gaan oppompen. De landen van de OPEC+ hebben al de productie verminderd, terwijl Saudi-Arabië zijn eigen productie vrijwillig met een miljoen vaten heeft verlaagd. Rusland heeft op zijn beurt een exportbeperking van 300.000 vaten per dag.

Prijsdalingen

De OPEC+ gaat later deze maand vergaderen in Wenen over de productie. Het kartel heeft onlangs gezegd dat de oliemarkt gezond is, ondanks de gedaalde prijzen en dat een "overdreven negatief sentiment" en "speculanten" hebben gezorgd voor de prijsdalingen.

De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) steeg vrijdag 4 procent tot 75,82 dollar en Brentolie werd ook 4 procent duurder, op 80,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

2 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

2 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

3 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

3 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

5 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

6 uur geleden