Financial Times: OPEC+ overweegt verdere verlaging olieproductie
LONDEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, overweegt een verdere verlaging van de olieproductie om zo de prijzen aan te jagen. Volgens zakenkrant Financial Times wordt gedacht aan een verlaging met een miljoen vaten per dag.
De olieprijzen zijn de afgelopen tijd gedaald, nadat die in september nog flink waren gestegen door zorgen over een krap aanbod. De prijzen liggen nu op het laagste niveau in ongeveer vier maanden. Kort na de aanval van Hamas op Israël gingen de prijzen nog even flink omhoog door vrees op de markt voor escalatie van de oorlog en verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten. Maar die zorgen zijn naar de achtergrond verdwenen.
De OPEC+ zou nu dus verder willen ingrijpen in de productie door nog minder olie te gaan oppompen. De landen van de OPEC+ hebben al de productie verminderd, terwijl Saudi-Arabië zijn eigen productie vrijwillig met een miljoen vaten heeft verlaagd. Rusland heeft op zijn beurt een exportbeperking van 300.000 vaten per dag.
Prijsdalingen
De OPEC+ gaat later deze maand vergaderen in Wenen over de productie. Het kartel heeft onlangs gezegd dat de oliemarkt gezond is, ondanks de gedaalde prijzen en dat een "overdreven negatief sentiment" en "speculanten" hebben gezorgd voor de prijsdalingen.
De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) steeg vrijdag 4 procent tot 75,82 dollar en Brentolie werd ook 4 procent duurder, op 80,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
9 uur geleden