Financial Times: OPEC+ overweegt verdere verlaging olieproductie
LONDEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, overweegt een verdere verlaging van de olieproductie om zo de prijzen aan te jagen. Volgens zakenkrant Financial Times wordt gedacht aan een verlaging met een miljoen vaten per dag.
De olieprijzen zijn de afgelopen tijd gedaald, nadat die in september nog flink waren gestegen door zorgen over een krap aanbod. De prijzen liggen nu op het laagste niveau in ongeveer vier maanden. Kort na de aanval van Hamas op Israël gingen de prijzen nog even flink omhoog door vrees op de markt voor escalatie van de oorlog en verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten. Maar die zorgen zijn naar de achtergrond verdwenen.
De OPEC+ zou nu dus verder willen ingrijpen in de productie door nog minder olie te gaan oppompen. De landen van de OPEC+ hebben al de productie verminderd, terwijl Saudi-Arabië zijn eigen productie vrijwillig met een miljoen vaten heeft verlaagd. Rusland heeft op zijn beurt een exportbeperking van 300.000 vaten per dag.
Prijsdalingen
De OPEC+ gaat later deze maand vergaderen in Wenen over de productie. Het kartel heeft onlangs gezegd dat de oliemarkt gezond is, ondanks de gedaalde prijzen en dat een "overdreven negatief sentiment" en "speculanten" hebben gezorgd voor de prijsdalingen.
De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) steeg vrijdag 4 procent tot 75,82 dollar en Brentolie werd ook 4 procent duurder, op 80,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
6 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
6 uur geleden