Financial Times: Italië wil snel meer gas uit Algerije halen
LONDEN (ANP) - Italië wil snel meer Algerijns gas gaan importeren, meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Daarmee kan het land de afhankelijkheid van gas uit Rusland verkleinen. Premier Mario Draghi wil al komende week tijdens een bezoek aan Algerije een contract voor meer gasleveringen tekenen.
Een pijpleiding door de Middellandse Zee vervoert nu al Algerijns gas naar Italië. Het land levert 21 miljard kubieke meter per jaar, net geen derde van het totale gebruik van Italië. Maar de pijpleiding wordt nog maar voor ongeveer twee derde gebruikt, dus Italië kan de import uit Algerije opvoeren tot 33 miljard kubieke meter per jaar. Die extra leveringen gaan dan ten koste van Rusland dat nu nog per jaar 30 miljard kubieke meter gas levert aan Italië.
Italië is al sinds de Russische inval in Oekraïne aan het proberen elders gas te vinden. Zo werd ook al contact gelegd met Qatar. Algerije heeft echter als voordeel dat de infrastructuur er al ligt en de aanvoer dus vrijwel direct kan worden opgevoerd.
Daarnaast gaat Italië investeren in meer hernieuwbare energie in Algerije. Op die manier kan dat land zijn eigen gasgebruik terugdringen en meer gas overhouden voor de export.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
2 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
5 uur geleden