Finalisten WK van 1974 niet op veld na conflict met Duitse bond
FRANKFURT (ANP) - De finalisten van het WK voetbal van 1974 worden dinsdag voorafgaand aan het oefenduel tussen Duitsland en Nederland niet op het speelveld van het Deutsche Bank Park in Frankfurt gehuldigd. Door een conflict met de voetbalbond van hun land hebben veel Duitse internationals geen zin in een ceremonie. Ze voelen zich al langer niet erkend door de DFB.
Het is op 7 juli vijftig jaar geleden dat Oranje de WK-finale van Duitsland in München verloor (2-1). Daarom heeft de KNVB alle internationals van die selectie die nog in leven zijn uitgenodigd voor het oefenduel in Frankfurt. Dat zijn Arie Haan, Willem van Hanegem, Kees van Ierssel, Rinus Israël, Theo de Jong, René en Willy van de Kerkhof, Ruud Krol, Johan Neeskens, Johnny Rep, Wim Rijsbergen en Eddy Treijtel. Alleen Rep heeft laten weten dat hij niet aanwezig is.
De Duitse voetbalbond nodigde ook alle beschikbare internationals van de WK-finale van 1974 uit. Slechts drie van hen hebben volgens Duitse media welwillend gereageerd. Daarom is volgens bronnen in Frankfurt afgezien van een huldiging vlak voor het oefenduel tussen Duitsland en Nederland op het speelveld.
Bondscoach Ronald Koeman vindt het prachtig dat de Nederlandse internationals van de WK-finale van 1974 naar Frankfurt zijn gekomen. "Ik was elf jaar oud tijdens die finale en kan me die wedstrijd nog goed herinneren", zei hij maandag al op een persconferentie. "Voor mij zijn het helden. Johan Neeskens was mijn grootste held."
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
7 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
10 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
13 uur geleden