Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finalisten Ruud en Alcaraz strijden in US Open om meer dan titel

Finalisten Ruud en Alcaraz strijden in US Open om meer dan titel

NEW YORK (ANP) - Na de Noorse tennisser Casper Ruud heeft ook Carlos Alcaraz zich geplaatst voor de finale van de US Open. De 19-jarige Spanjaard versloeg in zijn halve finale de Amerikaan Frances Tiafoe in een lange vijfsetter: 6-7 (6) 6-3 6-1 6-7 (5) 6-3. Alcaraz is de jongste finalist op een grandslamtoernooi sinds zijn landgenoot Rafael Nadal in 2005 Roland Garros won.

Ruud (23) had eerder in vier sets de Rus Karen Chatsjanov verslagen. Voor hem wordt het zijn tweede grandslamfinale na Roland Garros eerder dit jaar. Behalve de titel staat in New York zondag ook de nummer 1-positie op de wereldranglijst op het spel. De winnaar van de finale volgt op de ATP-ranking de Rus Daniil Medvedev op, toevallig ook de winnaar van vorig jaar op de US Open.

Derde vijfsetter op rij

Voor Alcaraz was het zijn derde vijfsetter op rij op de US Open. In de nacht van woensdag op donderdag was het bijna 03.00 uur voordat hij zich ten koste van de Italiaan Jannik Sinner voor de halve finales plaatste. "Het doet er niet toe of je nu vijf of zes uur moet knokken. Je moet gewoon alles geven op de baan en vechten tot de laatste bal ", vertelde de jonge Spanjaard, op de US Open zelfs de jongste finalist sinds de Amerikaan Pete Sampras in 1990.

Alcaraz kan de jongste nummer 1 ooit op de wereldranglijst worden. "Het wordt mijn eerste grandslamfinale en ik kan de nummer 1-positie zien, maar tegelijkertijd is het nog zo ver weg. Ik ga in ieder geval alles geven wat ik in me heb."

Tiafoe strijdbaar

Dat had Tiafoe, in de Verenigde Staten opgegroeid als zoon van voor de burgeroorlog in Sierra Leone gevluchte ouders, ook gedaan. "Ik kwam hier met de grote wens de US Open te winnen. Ik heb jullie teleurgesteld, dit doet heel erg zeer", richtte hij zich tot de fans die hem 4 uur en 19 minuten hadden ondersteund. "Ik kom terug om dit toernooi een keer te winnen."

De 24-jarige Tiafoe, die in de achtste finales Nadal had verslagen, had gehoopt de eerste Amerikaanse tennisser in een grandslamfinale te worden sinds Andy Roddick op Wimbledon in 2009.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

6 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

7 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

9 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

12 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

12 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

16 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

18 uur geleden