Finalisten Ruud en Alcaraz strijden in US Open om meer dan titel
NEW YORK (ANP) - Na de Noorse tennisser Casper Ruud heeft ook Carlos Alcaraz zich geplaatst voor de finale van de US Open. De 19-jarige Spanjaard versloeg in zijn halve finale de Amerikaan Frances Tiafoe in een lange vijfsetter: 6-7 (6) 6-3 6-1 6-7 (5) 6-3. Alcaraz is de jongste finalist op een grandslamtoernooi sinds zijn landgenoot Rafael Nadal in 2005 Roland Garros won.
Ruud (23) had eerder in vier sets de Rus Karen Chatsjanov verslagen. Voor hem wordt het zijn tweede grandslamfinale na Roland Garros eerder dit jaar. Behalve de titel staat in New York zondag ook de nummer 1-positie op de wereldranglijst op het spel. De winnaar van de finale volgt op de ATP-ranking de Rus Daniil Medvedev op, toevallig ook de winnaar van vorig jaar op de US Open.
Derde vijfsetter op rij
Voor Alcaraz was het zijn derde vijfsetter op rij op de US Open. In de nacht van woensdag op donderdag was het bijna 03.00 uur voordat hij zich ten koste van de Italiaan Jannik Sinner voor de halve finales plaatste. "Het doet er niet toe of je nu vijf of zes uur moet knokken. Je moet gewoon alles geven op de baan en vechten tot de laatste bal ", vertelde de jonge Spanjaard, op de US Open zelfs de jongste finalist sinds de Amerikaan Pete Sampras in 1990.
Alcaraz kan de jongste nummer 1 ooit op de wereldranglijst worden. "Het wordt mijn eerste grandslamfinale en ik kan de nummer 1-positie zien, maar tegelijkertijd is het nog zo ver weg. Ik ga in ieder geval alles geven wat ik in me heb."
Tiafoe strijdbaar
Dat had Tiafoe, in de Verenigde Staten opgegroeid als zoon van voor de burgeroorlog in Sierra Leone gevluchte ouders, ook gedaan. "Ik kwam hier met de grote wens de US Open te winnen. Ik heb jullie teleurgesteld, dit doet heel erg zeer", richtte hij zich tot de fans die hem 4 uur en 19 minuten hadden ondersteund. "Ik kom terug om dit toernooi een keer te winnen."
De 24-jarige Tiafoe, die in de achtste finales Nadal had verslagen, had gehoopt de eerste Amerikaanse tennisser in een grandslamfinale te worden sinds Andy Roddick op Wimbledon in 2009.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
6 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
6 uur geleden