Finalisten Ruud en Alcaraz strijden in US Open om meer dan titel
NEW YORK (ANP) - Na de Noorse tennisser Casper Ruud heeft ook Carlos Alcaraz zich geplaatst voor de finale van de US Open. De 19-jarige Spanjaard versloeg in zijn halve finale de Amerikaan Frances Tiafoe in een lange vijfsetter: 6-7 (6) 6-3 6-1 6-7 (5) 6-3. Alcaraz is de jongste finalist op een grandslamtoernooi sinds zijn landgenoot Rafael Nadal in 2005 Roland Garros won.
Ruud (23) had eerder in vier sets de Rus Karen Chatsjanov verslagen. Voor hem wordt het zijn tweede grandslamfinale na Roland Garros eerder dit jaar. Behalve de titel staat in New York zondag ook de nummer 1-positie op de wereldranglijst op het spel. De winnaar van de finale volgt op de ATP-ranking de Rus Daniil Medvedev op, toevallig ook de winnaar van vorig jaar op de US Open.
Derde vijfsetter op rij
Voor Alcaraz was het zijn derde vijfsetter op rij op de US Open. In de nacht van woensdag op donderdag was het bijna 03.00 uur voordat hij zich ten koste van de Italiaan Jannik Sinner voor de halve finales plaatste. "Het doet er niet toe of je nu vijf of zes uur moet knokken. Je moet gewoon alles geven op de baan en vechten tot de laatste bal ", vertelde de jonge Spanjaard, op de US Open zelfs de jongste finalist sinds de Amerikaan Pete Sampras in 1990.
Alcaraz kan de jongste nummer 1 ooit op de wereldranglijst worden. "Het wordt mijn eerste grandslamfinale en ik kan de nummer 1-positie zien, maar tegelijkertijd is het nog zo ver weg. Ik ga in ieder geval alles geven wat ik in me heb."
Tiafoe strijdbaar
Dat had Tiafoe, in de Verenigde Staten opgegroeid als zoon van voor de burgeroorlog in Sierra Leone gevluchte ouders, ook gedaan. "Ik kwam hier met de grote wens de US Open te winnen. Ik heb jullie teleurgesteld, dit doet heel erg zeer", richtte hij zich tot de fans die hem 4 uur en 19 minuten hadden ondersteund. "Ik kom terug om dit toernooi een keer te winnen."
De 24-jarige Tiafoe, die in de achtste finales Nadal had verslagen, had gehoopt de eerste Amerikaanse tennisser in een grandslamfinale te worden sinds Andy Roddick op Wimbledon in 2009.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
13 uur geleden