Finalisten Ruud en Alcaraz strijden in US Open om meer dan titel
NEW YORK (ANP) - Na de Noorse tennisser Casper Ruud heeft ook Carlos Alcaraz zich geplaatst voor de finale van de US Open. De 19-jarige Spanjaard versloeg in zijn halve finale de Amerikaan Frances Tiafoe in een lange vijfsetter: 6-7 (6) 6-3 6-1 6-7 (5) 6-3. Alcaraz is de jongste finalist op een grandslamtoernooi sinds zijn landgenoot Rafael Nadal in 2005 Roland Garros won.
Ruud (23) had eerder in vier sets de Rus Karen Chatsjanov verslagen. Voor hem wordt het zijn tweede grandslamfinale na Roland Garros eerder dit jaar. Behalve de titel staat in New York zondag ook de nummer 1-positie op de wereldranglijst op het spel. De winnaar van de finale volgt op de ATP-ranking de Rus Daniil Medvedev op, toevallig ook de winnaar van vorig jaar op de US Open.
Derde vijfsetter op rij
Voor Alcaraz was het zijn derde vijfsetter op rij op de US Open. In de nacht van woensdag op donderdag was het bijna 03.00 uur voordat hij zich ten koste van de Italiaan Jannik Sinner voor de halve finales plaatste. "Het doet er niet toe of je nu vijf of zes uur moet knokken. Je moet gewoon alles geven op de baan en vechten tot de laatste bal ", vertelde de jonge Spanjaard, op de US Open zelfs de jongste finalist sinds de Amerikaan Pete Sampras in 1990.
Alcaraz kan de jongste nummer 1 ooit op de wereldranglijst worden. "Het wordt mijn eerste grandslamfinale en ik kan de nummer 1-positie zien, maar tegelijkertijd is het nog zo ver weg. Ik ga in ieder geval alles geven wat ik in me heb."
Tiafoe strijdbaar
Dat had Tiafoe, in de Verenigde Staten opgegroeid als zoon van voor de burgeroorlog in Sierra Leone gevluchte ouders, ook gedaan. "Ik kwam hier met de grote wens de US Open te winnen. Ik heb jullie teleurgesteld, dit doet heel erg zeer", richtte hij zich tot de fans die hem 4 uur en 19 minuten hadden ondersteund. "Ik kom terug om dit toernooi een keer te winnen."
De 24-jarige Tiafoe, die in de achtste finales Nadal had verslagen, had gehoopt de eerste Amerikaanse tennisser in een grandslamfinale te worden sinds Andy Roddick op Wimbledon in 2009.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
32 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
20 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden