Finales van Billie Jean King Cup komende jaren in China
LONDEN (ANP) - De finales van de Billie Jean King Cup zullen van 2025 tot 2027 worden gehouden in het Chinese Shenzen. Dat heeft de Internationale Tennisfederatie (ITF) bekendgemaakt. Het is nog niet zeker wanneer de eindstrijd van het landentennis bij de vrouwen plaats zullen vinden. Het is de eerste keer dat de eindfase van de competitie in China wordt gehouden. Gastland China en titelverdediger Italië zijn automatisch geplaatst voor de finales. In aanloop naar de finales zullen er in zes verschillende landen waaronder Nederland kwalificatietoernooien worden gehouden.
"Billie Jean King Cup Finals in Shenzhen is een droom die uitkomt voor mijzelf en andere Chinese tennissers," zei de Chinese profspeelster Zheng Qinwen in een verklaring. "Dit evenement weerspiegelt de ongelooflijke vooruitgang van tennis in China en laat zien hoe vrouwensport hier blijft floreren. Ik kan niet wachten om te zien hoe het meer jonge meisjes inspireert om een tennisracket op te pakken en groots te dromen."
Vier jaar geleden besloot de WTA (tennisorganisatie voor vrouwen) nog om geen toernooien meer in China te spelen nadat de Chinese profspeelster Peng Shuai onder druk was gezet om beschuldigingen jegens vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik in te trekken. De boycot betekende een grote financiële aderlating voor het vrouwentennis en werd in 2023 opgeheven.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
12 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
17 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden