Finales van Billie Jean King Cup komende jaren in China
LONDEN (ANP) - De finales van de Billie Jean King Cup zullen van 2025 tot 2027 worden gehouden in het Chinese Shenzen. Dat heeft de Internationale Tennisfederatie (ITF) bekendgemaakt. Het is nog niet zeker wanneer de eindstrijd van het landentennis bij de vrouwen plaats zullen vinden. Het is de eerste keer dat de eindfase van de competitie in China wordt gehouden. Gastland China en titelverdediger Italië zijn automatisch geplaatst voor de finales. In aanloop naar de finales zullen er in zes verschillende landen waaronder Nederland kwalificatietoernooien worden gehouden.
"Billie Jean King Cup Finals in Shenzhen is een droom die uitkomt voor mijzelf en andere Chinese tennissers," zei de Chinese profspeelster Zheng Qinwen in een verklaring. "Dit evenement weerspiegelt de ongelooflijke vooruitgang van tennis in China en laat zien hoe vrouwensport hier blijft floreren. Ik kan niet wachten om te zien hoe het meer jonge meisjes inspireert om een tennisracket op te pakken en groots te dromen."
Vier jaar geleden besloot de WTA (tennisorganisatie voor vrouwen) nog om geen toernooien meer in China te spelen nadat de Chinese profspeelster Peng Shuai onder druk was gezet om beschuldigingen jegens vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik in te trekken. De boycot betekende een grote financiële aderlating voor het vrouwentennis en werd in 2023 opgeheven.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
3 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
11 uur geleden