Finaleplaatsen voor Geurts en Visser bij WK turnen
KITAKYUSHU (ANP) - Turnsters Elze Geurts en Naomi Visser hebben zich bij de WK turnen in Japan geplaatst voor de finale. Debutante Geurts plaatste zich met een score van 14,350 punten als tweede voor de finale op het onderdeel sprong, waarin de top acht zaterdag in actie komt.
Geurts hoefde alleen olympisch sprongkampioene Rebeca Andrade uit Braziliƫ voor zich te dulden. Andrade kwam tot 14,800 punten en plaatste zich daarmee als eerste voor de eindstrijd. De Braziliaanse plaatste zich ook als eerste voor de finale aan brug (15,100).
Het is voor het eerst sinds 2013 dat er weer een Nederlandse turnster in actie komt tijdens de WK-sprongfinale. In 2013 plaatste Chantysha Netteb zich als laatste Nederlandse voor de finale op sprong bij de WK in Antwerpen.
Meerkampfinale
Naomi Visser plaatste zich na een gedegen meerkamp met een totaal van 52,266 punten als elfde voor de meerkampfinale van donderdag. Voor Visser is het haar derde meerkampfinale bij een WK. Eerder turnde ze die finale al in 2018 en 2019.
Angelina Melnikova uit Rusland plaatste zich met 57,065 punten als eerste voor de finale waarin de beste 24 turnsters (met een maximum van twee per land) in actie komen. Melnikova won afgelopen zomer nog het brons in de meerkamp bij de Olympische Spelen in Tokio.
Mannen woensdag in actie
De Japanse Murakami Mai plaatste zich met 14,166 punten als eerste voor de vloerfinale bij de WK, Luo Rui uit China stroomt als eerste door naar de finale op balk (14,566).
Vera van Pol kwam na twee vallen aan brug tekort voor een plek in de finale over de meerkamp. Van Pol, die deze zomer nog actief was bij de Olympische Spelen, eindigde met 48,415 punten op de 28e plaats. Sanna Veerman kende bij haar WK-debuut vallen op brug (12,433) en balk (11,566) en kwam daarmee niet in de buurt van finaleplaatsen.
Woensdagochtend komen de Nederlandse mannen in actie bij de WK.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
21 uur geleden