Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finale WK voetbal 2026 in stadion New York Giants

Finale WK voetbal 2026 in stadion New York Giants

NEW YORK (ANP/RTR) - De finale van het WK voetbal van 2026 wordt op 19 juli gespeeld in de Amerikaanse stad East Rutherford in de staat New Jersey. Daar ligt het zogeheten MetLife Stadium, waar de American footballclubs New York Giants en New York Jets hun thuiswedstrijden spelen. Er kunnen 82.500 toeschouwers in. Dat stadion kreeg van de wereldbond FIFA de voorkeur boven stadions in Dallas en Los Angeles.

De openingswedstrijd van het WK is gegund aan het Estadio Azteca in Mexico-Stad. Dat duel is op 11 juni gepland. Het is de derde keer in de historie van het WK voetbal dat in het beroemde stadion in Mexico-Stad de openingswedstrijd van een WK plaatsvindt. Dat gebeurde ook op de WK's van 1970 en 1986.

Aan het WK van 2026 doen voor het eerst 48 landen mee. Canada, Mexico en de Verenigde Staten zijn de drie gastlanden. Die landen zijn automatisch geplaatst. Team USA speelt zijn groepswedstrijden aan de westkust in Inglewood en Seattle, Canada is te zien in Toronto en Vancouver en Mexico speelt behalve in Mexico-Stad ook nog een groepswedstrijd in Guadalajara.

De halve finales van het WK zijn toegewezen aan het AT&T Stadium in Arlington en het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta. De wedstrijd om de derde plaats zal plaatsvinden in het Hard Rock Stadium in Miami.

Meer uit Voetbal

Oproep voor Oranje kwam als verrassing voor debutant Emegha

WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.

5 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk kijkt terug op moeizame avond tegen Polen

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creƫren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."

7 uur geleden
Koeman kritisch op Oranje: dit was heel erg slecht

WARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.

7 uur geleden
De Jong ziet Oranje veel fout doen in afstemming en positioneren

WARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.

7 uur geleden
Duitsland en Slowakije strijden in direct duel om WK-kwalificatie

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.

8 uur geleden
Geschorste Van Hecke mist laatste kwalificatieduel met Litouwen

WARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.

8 uur geleden
Oranje plaatst zich met zwak optreden bij Polen officieus voor WK

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.

8 uur geleden