Finale WK voetbal 2026 in stadion New York Giants
NEW YORK (ANP/RTR) - De finale van het WK voetbal van 2026 wordt op 19 juli gespeeld in de Amerikaanse stad East Rutherford in de staat New Jersey. Daar ligt het zogeheten MetLife Stadium, waar de American footballclubs New York Giants en New York Jets hun thuiswedstrijden spelen. Er kunnen 82.500 toeschouwers in. Dat stadion kreeg van de wereldbond FIFA de voorkeur boven stadions in Dallas en Los Angeles.
De openingswedstrijd van het WK is gegund aan het Estadio Azteca in Mexico-Stad. Dat duel is op 11 juni gepland. Het is de derde keer in de historie van het WK voetbal dat in het beroemde stadion in Mexico-Stad de openingswedstrijd van een WK plaatsvindt. Dat gebeurde ook op de WK's van 1970 en 1986.
Aan het WK van 2026 doen voor het eerst 48 landen mee. Canada, Mexico en de Verenigde Staten zijn de drie gastlanden. Die landen zijn automatisch geplaatst. Team USA speelt zijn groepswedstrijden aan de westkust in Inglewood en Seattle, Canada is te zien in Toronto en Vancouver en Mexico speelt behalve in Mexico-Stad ook nog een groepswedstrijd in Guadalajara.
De halve finales van het WK zijn toegewezen aan het AT&T Stadium in Arlington en het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta. De wedstrijd om de derde plaats zal plaatsvinden in het Hard Rock Stadium in Miami.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
16 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
19 uur geleden