Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finale WK voetbal 2026 in stadion New York Giants

Finale WK voetbal 2026 in stadion New York Giants

NEW YORK (ANP/RTR) - De finale van het WK voetbal van 2026 wordt op 19 juli gespeeld in de Amerikaanse stad East Rutherford in de staat New Jersey. Daar ligt het zogeheten MetLife Stadium, waar de American footballclubs New York Giants en New York Jets hun thuiswedstrijden spelen. Er kunnen 82.500 toeschouwers in. Dat stadion kreeg van de wereldbond FIFA de voorkeur boven stadions in Dallas en Los Angeles.

De openingswedstrijd van het WK is gegund aan het Estadio Azteca in Mexico-Stad. Dat duel is op 11 juni gepland. Het is de derde keer in de historie van het WK voetbal dat in het beroemde stadion in Mexico-Stad de openingswedstrijd van een WK plaatsvindt. Dat gebeurde ook op de WK's van 1970 en 1986.

Aan het WK van 2026 doen voor het eerst 48 landen mee. Canada, Mexico en de Verenigde Staten zijn de drie gastlanden. Die landen zijn automatisch geplaatst. Team USA speelt zijn groepswedstrijden aan de westkust in Inglewood en Seattle, Canada is te zien in Toronto en Vancouver en Mexico speelt behalve in Mexico-Stad ook nog een groepswedstrijd in Guadalajara.

De halve finales van het WK zijn toegewezen aan het AT&T Stadium in Arlington en het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta. De wedstrijd om de derde plaats zal plaatsvinden in het Hard Rock Stadium in Miami.

Meer uit Voetbal

Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

1 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

2 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

3 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

7 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

14 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

14 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

15 uur geleden