Finale WK voetbal 2026 in stadion New York Giants
NEW YORK (ANP/RTR) - De finale van het WK voetbal van 2026 wordt op 19 juli gespeeld in de Amerikaanse stad East Rutherford in de staat New Jersey. Daar ligt het zogeheten MetLife Stadium, waar de American footballclubs New York Giants en New York Jets hun thuiswedstrijden spelen. Er kunnen 82.500 toeschouwers in. Dat stadion kreeg van de wereldbond FIFA de voorkeur boven stadions in Dallas en Los Angeles.
De openingswedstrijd van het WK is gegund aan het Estadio Azteca in Mexico-Stad. Dat duel is op 11 juni gepland. Het is de derde keer in de historie van het WK voetbal dat in het beroemde stadion in Mexico-Stad de openingswedstrijd van een WK plaatsvindt. Dat gebeurde ook op de WK's van 1970 en 1986.
Aan het WK van 2026 doen voor het eerst 48 landen mee. Canada, Mexico en de Verenigde Staten zijn de drie gastlanden. Die landen zijn automatisch geplaatst. Team USA speelt zijn groepswedstrijden aan de westkust in Inglewood en Seattle, Canada is te zien in Toronto en Vancouver en Mexico speelt behalve in Mexico-Stad ook nog een groepswedstrijd in Guadalajara.
De halve finales van het WK zijn toegewezen aan het AT&T Stadium in Arlington en het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta. De wedstrijd om de derde plaats zal plaatsvinden in het Hard Rock Stadium in Miami.
Meer uit Voetbal
ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
4 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
21 uur geleden