Finale WK gaat verlenging in, rode kaart Argentijn Fernández
EAST RUTHERFORD (ANP) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Spanje en Argentinië heeft na de reguliere speeltijd nog geen winnaar opgeleverd. In East Rutherford bleven doelpunten uit (0-0), zodat een verlenging nodig is om tot een winnaar te komen. Als het ook na verlenging nog gelijk staat, volgt een strafschoppenserie.
Argentinië gaat de verlenging in met een man minder. Middenvelder Enzo Fernández kreeg in de tweede helft twee gele kaarten, waarvan de laatste in de blessuretijd van de tweede helft.
Spanje is beter dan Argentinië en controleert de wedstrijd, maar wist nog niet te scoren. De Argentijnen beperken zich tot verdedigen en komen aan aanvallen vrijwel niet toe. De Spaanse doelman Unai Simón heeft nog bijna niets te doen gehad.
Spanje kan na 2010 de wereldtitel voor de tweede keer winnen, Argentinië na 1978, 1986 en 2022 voor de vierde keer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
10 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
15 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
17 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
18 uur geleden