Finale van Champions League met 16.500 toeschouwers
PORTO (ANP) - Bij de finale van de Champions League tussen de Engelse clubs Chelsea en Manchester City mogen zaterdag 16.500 toeschouwers naar binnen in het stadion van FC Porto. Beide finalisten kregen van de Europese voetbalbond UEFA eerder al 6000 kaarten om te verkopen aan hun supporters.
Daarnaast gaan nog 1700 tickets in de vrije verkoop. De prijzen daarvan lopen uiteen van 70 tot 600 euro. De kaarten zijn te koop via de website van de UEFA. "Wie het eerste komt, is als eerste aan de beurt. We verkopen tot de kaarten op zijn", aldus de Europese bond. De kopers krijgen toegang tot het stadion als ze kunnen aantonen dat ze gevaccineerd zijn tegen het coronavirus of zich recent hebben laten testen.
De rest van het toegestane aantal plaatsen op de tribunes van het Estádio do Dragão, dat normaal gesproken ruim 50.000 toeschouwers kan hebben, is bestemd voor officials en sponsoren van de UEFA. De Portugese autoriteiten hebben toestemming gegeven om 33 procent van de capaciteit van het stadion te gebruiken, wat neerkomt op 16.500 bezoekers. Het Engelse onderonsje begint zaterdag om 21.00 uur.
De finale zou aanvankelijk in Istanbul worden gespeeld, maar vanwege de reisbeperkingen als gevolg van het coronavirus besloot de UEFA om de wedstrijd te verplaatsen naar Portugal. Vorig jaar kon de finale ook niet in Turkije worden gehouden. Toen veroverde Bayern München in de Portugese stad Lissabon de Europese hoofdprijs.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
12 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
15 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
18 uur geleden