Finale Conference League in 2024 in Athene en 2025 in Wroclaw
NYON (ANP) - De finale van de Conference League is volgend jaar in Athene en in 2025 in Wroclaw. De finale van de Champions League voor vrouwen is in 2025 in Lissabon. Dat is woensdag bepaald tijdens een vergadering van de UEFA.
De finale van de Champions League voor vrouwen was dit jaar in Eindhoven. FC Barcelona versloeg VfL Wolfsburg in een nagenoeg uitverkocht Philips-stadion met 3-2. In 2024 vindt de eindstrijd in Bilbao plaats.
De UEFA nam ook een beslissing over de kwalificatie voor het WK van 2026, waar zestien Europese landen aan mee mogen doen. Alle landen worden onderverdeeld in twaalf kwalificatiegroepen met per groep vier of vijf landen. De kwalificatieduels zijn van maart tot november 2025. De twaalf groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor het WK. De nummers 2 strijden in de play-offs voor de vier resterende Europese tickets. Aan die play-offs doen zestien landen mee. Naast de nummers 2 zijn dat vier groepswinnaars uit de Nations League die zich via de reguliere kwalificatie niet wisten te plaatsen.
De loting voor het EK van 2024 in Duitsland is op zaterdag 2 december 2023 in Hamburg.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
6 uur geleden