Finale Champions League voetbalsters in Eindhoven uitverkocht
EINDHOVEN (ANP) - De finale van de Champions League voor voetbalsters, die dit jaar plaatsvindt in Eindhoven, wordt gespeeld in een uitverkocht stadion. Voor de finale op 3 juni in het PSV stadion is het maximale aantal van 34.120 beschikbare kaarten vergeven. Het is de eerste keer dat de finale van de Champions League voor vrouwen voor een uitverkocht stadion wordt gespeeld. De finale is daarmee op voorhand ook de best bezochte vrouwenwedstrijd ooit in Nederland.
FC Barcelona en VfL Wolfsburg treffen elkaar in de finale die op 3 juni om 16.00 uur wordt afgetrapt. Aan de zijde van de Duitse ploeg is er Nederlandse inbreng met Jill Roord, Lynn Wilms en Dominique Janssen.
Gijs de Jong, secretaris-generaal bij de KNVB, is trots dat de finale uitverkocht is. "Het stond al een tijdje op ons verlanglijstje om de UEFA Women’s Champions League finale naar Nederland te halen. Dat we daar nu aan toe kunnen voegen dat de eerste uitverkochte finale van dit toernooi in ons land plaatsvindt, is een prachtige mijlpaal die voor altijd blijft staan", zegt hij.
"Met wedstrijden zoals deze willen we vanuit de KNVB nog meer meiden en vrouwen enthousiast maken voor voetbal. Als speler, als coach, als bestuurder, als scheidsrechter of als supporter", vervolgt De Jong. "We hebben met het EK2017 gezien wat de uitwerking van een groot voetbalevent op Nederlandse bodem kan zijn. Met het oog daarop hebben we ons samen met Duitsland en België onlangs ook kandidaat gesteld om het WK2027 te mogen organiseren."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
10 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden