Finale Champions League van Sint-Petersburg naar Parijs
NYON (ANP) - De UEFA heeft de Russische stad Sint-Petersburg de finale van de Champions League ontnomen. De Europese voetbalbond heeft dat besluit genomen naar aanleiding van de aanval van Rusland op Oekraïne. Het Stade de France in Parijs is nu de locatie voor de eindstrijd van het belangrijkste clubtoernooi.
De beslissing werd vrijdagochtend tijdens een buitengewone vergadering genomen door het uitvoerend comité van de UEFA.
"Het is een schande dat deze beslissing is genomen", zei Kremlin-woordvoerder Dmitry Peskov. "Sint-Petersburg had de best mogelijke omstandigheden kunnen bieden om dit voetbalevenement te organiseren."
Finale in Parijs
Het is de derde keer dat de Champions League-finale in het Stade de France wordt gespeeld. In 2000 was Real Madrid er in de eindstrijd met 3-0 te sterk voor Valencia en in 2006 versloeg FC Barcelona Arsenal er met 2-1.
Het Stade de France, dat wordt gebruikt voor diverse sportevenementen en concerten, heeft een capaciteit van ruim 80.000 toeschouwers.
Rusland en Oekraïne
De finale staat voor 28 mei op het programma. Aanvankelijk zou het duel gespeeld worden in het Krestovskistadion, de thuisbasis van Zenit. Het stadion werd gebruikt tijdens het WK van 2018 en het EK vorig jaar.
Ajax is nog actief in de Champions League. De Amsterdammers speelden woensdag in de achtste finales met 2-2 gelijk tegen Benfica. Half maart is de return in Amsterdam.
De UEFA kondigde ook aan dat Russische en Oekraïense clubs en nationale teams die deelnemen aan internationale competities "tot nader order" thuiswedstrijden op neutrale locaties moeten spelen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
6 uur geleden