Finale Champions League van Sint-Petersburg naar Parijs
NYON (ANP) - De UEFA heeft de Russische stad Sint-Petersburg de finale van de Champions League ontnomen. De Europese voetbalbond heeft dat besluit genomen naar aanleiding van de aanval van Rusland op Oekraïne. Het Stade de France in Parijs is nu de locatie voor de eindstrijd van het belangrijkste clubtoernooi.
De beslissing werd vrijdagochtend tijdens een buitengewone vergadering genomen door het uitvoerend comité van de UEFA.
"Het is een schande dat deze beslissing is genomen", zei Kremlin-woordvoerder Dmitry Peskov. "Sint-Petersburg had de best mogelijke omstandigheden kunnen bieden om dit voetbalevenement te organiseren."
Finale in Parijs
Het is de derde keer dat de Champions League-finale in het Stade de France wordt gespeeld. In 2000 was Real Madrid er in de eindstrijd met 3-0 te sterk voor Valencia en in 2006 versloeg FC Barcelona Arsenal er met 2-1.
Het Stade de France, dat wordt gebruikt voor diverse sportevenementen en concerten, heeft een capaciteit van ruim 80.000 toeschouwers.
Rusland en Oekraïne
De finale staat voor 28 mei op het programma. Aanvankelijk zou het duel gespeeld worden in het Krestovskistadion, de thuisbasis van Zenit. Het stadion werd gebruikt tijdens het WK van 2018 en het EK vorig jaar.
Ajax is nog actief in de Champions League. De Amsterdammers speelden woensdag in de achtste finales met 2-2 gelijk tegen Benfica. Half maart is de return in Amsterdam.
De UEFA kondigde ook aan dat Russische en Oekraïense clubs en nationale teams die deelnemen aan internationale competities "tot nader order" thuiswedstrijden op neutrale locaties moeten spelen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko debuteert in de basisformatie van Ajax. De van Arsenal overgekomen speler uit Oekraïne begint om 20.00 uur aan het thuisduel met Fortuna Sittard.
42 minuten geledenALMELO (ANP) - NAC Breda heeft een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie geboekt. De club won de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (0-1). Clint Leemans benutte in de tachtigste minuut een strafschop.
1 uur geledenBREMEN (ANP) - Bayern München-spits Harry Kane heeft in het gewonnen uitduel met Werder Bremen (0-3) zijn 499e en 500e doelpunt gemaakt van zijn carrière. De 32-jarige Engelsman opende in de 22e minuut de score vanaf de strafschopstip, drie minuten later gevolgd door een raak afstandsschot. Leon Goretzka bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-3.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.
3 uur geledenBURTON (ANP) - Crysencio Summerville heeft West Ham United naar de achtste finale van de FA Cup geschoten. De Rotterdammer maakte het enige doelpunt in het uitduel met Burton Albion (0-1), dat op het derde niveau uitkomt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
22 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
1 dag geleden