Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finale Champions League van Sint-Petersburg naar Parijs

Finale Champions League van Sint-Petersburg naar Parijs

NYON (ANP) - De UEFA heeft de Russische stad Sint-Petersburg de finale van de Champions League ontnomen. De Europese voetbalbond heeft dat besluit genomen naar aanleiding van de aanval van Rusland op Oekraïne. Het Stade de France in Parijs is nu de locatie voor de eindstrijd van het belangrijkste clubtoernooi.

De beslissing werd vrijdagochtend tijdens een buitengewone vergadering genomen door het uitvoerend comité van de UEFA.

"Het is een schande dat deze beslissing is genomen", zei Kremlin-woordvoerder Dmitry Peskov. "Sint-Petersburg had de best mogelijke omstandigheden kunnen bieden om dit voetbalevenement te organiseren."

Finale in Parijs

Het is de derde keer dat de Champions League-finale in het Stade de France wordt gespeeld. In 2000 was Real Madrid er in de eindstrijd met 3-0 te sterk voor Valencia en in 2006 versloeg FC Barcelona Arsenal er met 2-1.

Het Stade de France, dat wordt gebruikt voor diverse sportevenementen en concerten, heeft een capaciteit van ruim 80.000 toeschouwers.

Rusland en Oekraïne

De finale staat voor 28 mei op het programma. Aanvankelijk zou het duel gespeeld worden in het Krestovskistadion, de thuisbasis van Zenit. Het stadion werd gebruikt tijdens het WK van 2018 en het EK vorig jaar.

Ajax is nog actief in de Champions League. De Amsterdammers speelden woensdag in de achtste finales met 2-2 gelijk tegen Benfica. Half maart is de return in Amsterdam.

De UEFA kondigde ook aan dat Russische en Oekraïense clubs en nationale teams die deelnemen aan internationale competities "tot nader order" thuiswedstrijden op neutrale locaties moeten spelen.

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

23 minuten geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

4 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

5 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

5 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

5 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

6 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

7 uur geleden