Finale Champions League in 2023 in Istanbul
NYON (ANP) - De finale van de Champions League in 2023 is toegewezen aan het Atatürkstadion in Istanbul. In die arena zou de eindstrijd van dit jaar plaatsvinden tussen Manchester City en Chelsea. De UEFA verplaatste dat duel echter naar Porto vanwege de beperkende maatregelen op coronagebied. Chelsea won eind mei in Portugal met 1-0.
De finale van 2023 was al toegewezen aan München, maar de Zuid-Duitse stad zal nu moeten wachten tot 2025. In 2024 wordt de CL-finale gespeeld in het Londense Wembleystadion. Komend seizoen vindt de eindstrijd in Sint-Petersburg plaats.
Met het Baskische Bilbao en de Ierse hoofdstad Dublin, die in de laatste fase van de voorbereiding wegvielen als gaststeden van het recente EK, heeft de UEFA een regeling getroffen om de financiële gevolgen op te vangen. Dublin mag in 2024 de finale van de Europa League organiseren, Bilbao ontvangt in dat jaar de finale van de Champions League bij de vrouwen en in 2025 de finale van de Europa League.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
10 uur geleden