Filmzalen trekken recordaantal bezoekers sinds begin pandemie
AMSTERDAM (ANP) - Bioscopen en filmtheaters hebben op eerste pinksterdag, afgelopen zondag, een recordaantal bezoekers getrokken sinds de start van de coronapandemie eind februari 2020. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Bioscopen en Filmtheaters (NVBF). In totaal brachten 189.263 mensen zondag een bezoek aan een bioscoop of filmtheater.
"Duidelijk is dat de bezoekers in grote aantallen de weg terug hebben gevonden naar de bioscopen en filmtheaters met uitgestelde blockbusters als Top Gun: Maverick en Jurrasic World: Dominion," meldt de NVBF.
De top 5-films gedurende eerste pinksterdag waren volgens de vereniging Top Gun: Maverick, Jurrasic World: Dominion, The Bad Guys, Doctor Strange in the Multiverse of Madness en Marokkaanse bruiloft.
De bioscopen mochten afgelopen februari weer de deuren openen. Sindsdien zijn bioscopen en filmtheaters door 9,4 miljoen mensen bezocht, meldt de NVBF.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
45 minuten geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
5 uur geleden