Filmtheaters: kijken uit naar heropening, wel steun nodig
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse filmtheaters kijken ernaar uit dat ze per 1 juni weer open mogen. Maar tegelijkertijd zijn er nog veel praktische en financiële zorgen. De economische schade voor de kleine en middelgrote bioscopen is zo’n 4,5 miljoen euro per week. En de heropening kan deze problemen, met een zeer beperkt aantal bezoekers per zaal, niet oplossen.
Dat stelt Friederike Weisner van het Nederlands Filmtheater Overleg, de koepel van 24 grote arthousebioscopen in Nederland. "We zijn heel blij dat we onze culturele taak weer kunnen vervullen", stelt Weisner. "Iets is beter dan het niets dat er de afgelopen elf weken was. Maar veel theaters worstelen erg met de praktische uitvoerbaarheid van de anderhalvemeterregels."
Bovendien vraagt de sector met klem dat de landelijke en de lokale overheid snel met extra economische steun voor de filmhuizen komt. "De 300 miljoen euro die nu is aangekondigd, is bij lange na niet genoeg voor de hele culturele sector", beklemtoont Weisner. "We kijken reikhalzend uit naar het tweede pakket maatregelen dat in de maak zou zijn. Dat we nu weer open kunnen, betekent niet dat we ook allemaal open kunnen blijven als er niet snel financiële steun wordt toegezegd."
Wat de filmhuizen exact gaan draaien, is nog niet bekend. De meeste theaters werken nog aan hun programmering.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hoeveelheid directe sterfgevallen door drugs is in tien jaar tijd verdrievoudigd. Waren er in 2014 nog 123 sterfgevallen, in 2024 was dat aantal opgelopen naar 378. Dat blijkt uit cijfers van het CBS die in de Nationale Drug Monitor zijn gepubliceerd. Bij veel van de gevallen gaat het om overdosering.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.
18 uur geleden