
Films Conclave en The Brutalist winnen meeste BAFTA's
LONDEN (ANP) - Conclave en The Brutalist hebben zondagavond de meeste prijzen gewonnen tijdens de 78e uitreiking van de BAFTA Film Awards, de belangrijkste Britse filmprijzen. De films wonnen in de Royal Festival Hall in Londen elk vier beeldjes.
Conclave, een film over het kiezen van een nieuwe paus, was al de grootste kanshebber met twaalf nominaties en won met de award voor beste film ook de belangrijkste prijs van de avond. Daarnaast kregen de makers de prijzen voor beste Britse film, beste bewerkte scenario en beste montage.
The Brutalist, over een Joodse architect die de Holocaust heeft overleefd, kreeg awards in de categorieën regie (Brady Corbet), beste acteur (Adrien Brody), beste cinematografie en beste muziek. Actrice Mikey Madison won een BAFTA voor haar rol in Anora en de prijzen voor beste bijrollen gingen naar Kieran Culkin in A Real Pain en Zoë Saldaña in Emilia Pérez.
Nederlandse winst
Er was ook Nederlands succes in de categorie beste korte animatiefilm. Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz werd met een BAFTA bekroond.
De BAFTA's gelden jaarlijks als belangrijke graadmeter voor de Oscars, die begin maart worden verdeeld. Wander to Wonder is ook genomineerd voor een Oscar.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
8 uur geledenGAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
11 uur geleden