Filmregisseur William Friedkin (The Exorcist) overleden
LOS ANGELES (ANP) - Regisseur William Friedkin, bekend van wereldberoemde films als The Exorcist en The French Connection, is maandag in Los Angeles overleden. Dat melden Amerikaanse vakbladen Variety en The Hollywood Reporter.
Friedkin werd 87 jaar oud. De regisseur geldt als een van de meest gezaghebbende Hollywood-filmers uit de jaren zeventig. Hij behoorde samen met onder meer Francis Ford Coppola en Peter Bogdanovich tot een generatie die doorgroeide vanuit de televisiewereld en een nieuwe, eigen interpretatie gaf aan populaire genres als horror of thriller.
Hij werd twee keer genomineerd voor een Oscar, voor The Exorcist en The French Connection. Die tweede verzilverde hij. Een andere beroemde film van Friedkin is Cruising uit 1980, met Al Pacino die undercover gaat als de gayscene van New York wordt geteisterd door moorden.
Friedkin bleef altijd werken, maar de successen uit zijn eerste periode wist hij nooit meer te overtreffen. Zijn nieuwste film, The Caine Mutiny Court-Martial, gaat eind augustus in première op het Filmfestival van Venetië.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
14 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
16 uur geleden