Filmproducent Burny Bos heeft kanker, hoofdgast op Cinekid
AMSTERDAM (ANP) - Filmproducent Burny Bos heeft kanker. Dat heeft het festival Cinekid donderdag bekendgemaakt. De man achter grote bioscoopsuccessen als Abeltje, Minoes, Het Zakmes en Pluk van de Petteflet is half oktober een van de hoofdgasten op het jeugdfilmfestival in Amsterdam. Met diverse speciale vertoningen wordt Bos in het zonnetje gezet.
De 78-jarige Bos lijdt aan asbestkanker, laat het festival desgevraagd weten. "Hij is ziek en hij wordt niet meer beter", aldus een woordvoerder. De producent hoopt bij de meeste speciale evenementen op Cinekid aanwezig te zijn. Maar dit zal mede afhangen van zijn fysieke welzijn. Bos laat weten "blij en trots te zijn dat het rijke oeuvre van productiehuis BosBros dankzij Cinekid in oktober voor een nieuwe generatie te zien is".
Bos geldt als een van de belangrijkste producenten in de Nederlandse filmwereld. Hij bedacht voor televisie onder meer Ko de Boswachtershow en het beroemde VPRO-programma Villa Achterwerk. Als filmproducent stond hij eind jaren negentig aan de wieg van jeugdfilms als Abeltje, Minoes, Het Zakmes en Pluk van de Petteflet.
Het meeste werk van Bos wordt vertoond op Cinekid. Iedere dag zal één van zijn grote klassiekers te zien zijn. Daarnaast zal een aantal props uit de films en series worden tentoongesteld tijdens het festival in Pathé Amsterdam Noord.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.
10 uur geleden