Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filmproducent Burny Bos heeft kanker, hoofdgast op Cinekid

Filmproducent Burny Bos heeft kanker, hoofdgast op Cinekid

AMSTERDAM (ANP) - Filmproducent Burny Bos heeft kanker. Dat heeft het festival Cinekid donderdag bekendgemaakt. De man achter grote bioscoopsuccessen als Abeltje, Minoes, Het Zakmes en Pluk van de Petteflet is half oktober een van de hoofdgasten op het jeugdfilmfestival in Amsterdam. Met diverse speciale vertoningen wordt Bos in het zonnetje gezet.

De 78-jarige Bos lijdt aan asbestkanker, laat het festival desgevraagd weten. "Hij is ziek en hij wordt niet meer beter", aldus een woordvoerder. De producent hoopt bij de meeste speciale evenementen op Cinekid aanwezig te zijn. Maar dit zal mede afhangen van zijn fysieke welzijn. Bos laat weten "blij en trots te zijn dat het rijke oeuvre van productiehuis BosBros dankzij Cinekid in oktober voor een nieuwe generatie te zien is".

Bos geldt als een van de belangrijkste producenten in de Nederlandse filmwereld. Hij bedacht voor televisie onder meer Ko de Boswachtershow en het beroemde VPRO-programma Villa Achterwerk. Als filmproducent stond hij eind jaren negentig aan de wieg van jeugdfilms als Abeltje, Minoes, Het Zakmes en Pluk van de Petteflet.

Het meeste werk van Bos wordt vertoond op Cinekid. Iedere dag zal één van zijn grote klassiekers te zien zijn. Daarnaast zal een aantal props uit de films en series worden tentoongesteld tijdens het festival in Pathé Amsterdam Noord.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

1 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

1 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

1 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

1 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

1 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

3 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

4 uur geleden