Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filmproducent Burny Bos heeft kanker, hoofdgast op Cinekid

Filmproducent Burny Bos heeft kanker, hoofdgast op Cinekid

AMSTERDAM (ANP) - Filmproducent Burny Bos heeft kanker. Dat heeft het festival Cinekid donderdag bekendgemaakt. De man achter grote bioscoopsuccessen als Abeltje, Minoes, Het Zakmes en Pluk van de Petteflet is half oktober een van de hoofdgasten op het jeugdfilmfestival in Amsterdam. Met diverse speciale vertoningen wordt Bos in het zonnetje gezet.

De 78-jarige Bos lijdt aan asbestkanker, laat het festival desgevraagd weten. "Hij is ziek en hij wordt niet meer beter", aldus een woordvoerder. De producent hoopt bij de meeste speciale evenementen op Cinekid aanwezig te zijn. Maar dit zal mede afhangen van zijn fysieke welzijn. Bos laat weten "blij en trots te zijn dat het rijke oeuvre van productiehuis BosBros dankzij Cinekid in oktober voor een nieuwe generatie te zien is".

Bos geldt als een van de belangrijkste producenten in de Nederlandse filmwereld. Hij bedacht voor televisie onder meer Ko de Boswachtershow en het beroemde VPRO-programma Villa Achterwerk. Als filmproducent stond hij eind jaren negentig aan de wieg van jeugdfilms als Abeltje, Minoes, Het Zakmes en Pluk van de Petteflet.

Het meeste werk van Bos wordt vertoond op Cinekid. Iedere dag zal één van zijn grote klassiekers te zien zijn. Daarnaast zal een aantal props uit de films en series worden tentoongesteld tijdens het festival in Pathé Amsterdam Noord.

Meer uit Binnenland

Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

7 minuten geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

3 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

4 uur geleden
Thijssen wil nog dit jaar strengere stikstofwetten met doel 2030

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zorgen dat er nog dit jaar nieuwe stikstofwetten komen om Nederland van het stikstofslot te halen. Dat is volgens VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen nodig. In die wet moeten wat haar betreft harde doelen staan voor het verminderen van de stikstofuitstoot in 2030.

6 uur geleden
PVV-fractieleider in senaat: we blijven achter Wilders staan

DEN HAAG (ANP) - De senatoren van de PVV blijven loyaal aan de partij. Over die vraag heeft fractieleider Alexander van Hattem na het vertrek van zeven Tweede Kamerleden ook "geen seconde twijfel" gehad. "We blijven gewoon vierkant achter Geert staan", zegt hij na berichtgeving van RTL Nieuws.

6 uur geleden
Schoof hoopt dat Groenland-ruzie op misverstand berust

DAVOS (ANP) - Premier Dick Schoof hoopt dat de hoogopgelopen ruzie tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland berust op een misverstand. De Amerikaanse president Donald Trump zou de Europese verkenningsmissie naar het eiland volgens meerdere media per abuis hebben opgevat als bedoeld om Groenland tegen de VS te verdedigen.

7 uur geleden