Filmpje waarin McCain nederlaag toegeeft massaal gedeeld
WASHINGTON (ANP) - Op sociale media wordt massaal een filmpje uit 2008 gedeeld waar toenmalig Republikeins presidentskandidaat John McCain in een toespraak tot zijn aanhangers zijn nederlaag erkent na de verkiezingen tegen tegenstander Barack Obama.
In de speech roept McCain zijn aanhangers op om de nieuwe president te steunen en op zoek te gaan naar de politieke overeenkomsten in het belang van het land. Dat levert hem applaus, maar ook boegeroep op. De verliezer van de stembusstrijd staakt zijn toespraak en maant vervolgens zijn aanhangers het gejoel te stoppen.
Veel mensen deelden de video, nadat president Donald Trump in de nacht van donderdag op vrijdag een speech vanuit het Witte Huis gaf die kwaad bloed zette bij veel Amerikanen onder wie ook partijgenoten van Trump. Hij herhaalde zijn beschuldigingen van verkiezingsfraude, zonder bewijs te geven. Verschillende Amerikaanse nieuwszenders onderbraken de uitzending van de toespraak omdat de president volgens hen onwaarheden over de geldigheid van de verkiezingen verkondigde.
Trump's oud Witte Huis-communicatiedirecteur Anthony Scaramucci deelde het filmpje van McCain met het commentaar: "Een herinnering aan hoe een Amerikaanse patriot klinkt." Hij deelde ook de concessiespeech van George Bush senior uit 1992, waarin hij winnaar Bill Clinton feliciteerde en opriep tot eenheid.
Op1-presentator en oud NOS-correspondent in de VS Charles Groenhuijsen was een van de duizenden gebruikers die de video deelde. "Luister hoe de door mij zeer bewonderde republikein John McCain in 2008 zijn verlies te toegaf en ruimhartig de nieuwe president Barack Obama feliciteerde en alle succes toewenste in het belang van het welzijn van het land waar zij beiden van hielden."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
28 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
8 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
10 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
11 uur geleden