Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Filmpje waarin McCain nederlaag toegeeft massaal gedeeld

Filmpje waarin McCain nederlaag toegeeft massaal gedeeld

WASHINGTON (ANP) - Op sociale media wordt massaal een filmpje uit 2008 gedeeld waar toenmalig Republikeins presidentskandidaat John McCain in een toespraak tot zijn aanhangers zijn nederlaag erkent na de verkiezingen tegen tegenstander Barack Obama.

In de speech roept McCain zijn aanhangers op om de nieuwe president te steunen en op zoek te gaan naar de politieke overeenkomsten in het belang van het land. Dat levert hem applaus, maar ook boegeroep op. De verliezer van de stembusstrijd staakt zijn toespraak en maant vervolgens zijn aanhangers het gejoel te stoppen.

Veel mensen deelden de video, nadat president Donald Trump in de nacht van donderdag op vrijdag een speech vanuit het Witte Huis gaf die kwaad bloed zette bij veel Amerikanen onder wie ook partijgenoten van Trump. Hij herhaalde zijn beschuldigingen van verkiezingsfraude, zonder bewijs te geven. Verschillende Amerikaanse nieuwszenders onderbraken de uitzending van de toespraak omdat de president volgens hen onwaarheden over de geldigheid van de verkiezingen verkondigde.

Trump's oud Witte Huis-communicatiedirecteur Anthony Scaramucci deelde het filmpje van McCain met het commentaar: "Een herinnering aan hoe een Amerikaanse patriot klinkt." Hij deelde ook de concessiespeech van George Bush senior uit 1992, waarin hij winnaar Bill Clinton feliciteerde en opriep tot eenheid.

Op1-presentator en oud NOS-correspondent in de VS Charles Groenhuijsen was een van de duizenden gebruikers die de video deelde. "Luister hoe de door mij zeer bewonderde republikein John McCain in 2008 zijn verlies te toegaf en ruimhartig de nieuwe president Barack Obama feliciteerde en alle succes toewenste in het belang van het welzijn van het land waar zij beiden van hielden."

Meer uit Buitenland

Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

1 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

1 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

3 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

4 uur geleden
Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

8 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

8 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

8 uur geleden