Filmpje waarin McCain nederlaag toegeeft massaal gedeeld
WASHINGTON (ANP) - Op sociale media wordt massaal een filmpje uit 2008 gedeeld waar toenmalig Republikeins presidentskandidaat John McCain in een toespraak tot zijn aanhangers zijn nederlaag erkent na de verkiezingen tegen tegenstander Barack Obama.
In de speech roept McCain zijn aanhangers op om de nieuwe president te steunen en op zoek te gaan naar de politieke overeenkomsten in het belang van het land. Dat levert hem applaus, maar ook boegeroep op. De verliezer van de stembusstrijd staakt zijn toespraak en maant vervolgens zijn aanhangers het gejoel te stoppen.
Veel mensen deelden de video, nadat president Donald Trump in de nacht van donderdag op vrijdag een speech vanuit het Witte Huis gaf die kwaad bloed zette bij veel Amerikanen onder wie ook partijgenoten van Trump. Hij herhaalde zijn beschuldigingen van verkiezingsfraude, zonder bewijs te geven. Verschillende Amerikaanse nieuwszenders onderbraken de uitzending van de toespraak omdat de president volgens hen onwaarheden over de geldigheid van de verkiezingen verkondigde.
Trump's oud Witte Huis-communicatiedirecteur Anthony Scaramucci deelde het filmpje van McCain met het commentaar: "Een herinnering aan hoe een Amerikaanse patriot klinkt." Hij deelde ook de concessiespeech van George Bush senior uit 1992, waarin hij winnaar Bill Clinton feliciteerde en opriep tot eenheid.
Op1-presentator en oud NOS-correspondent in de VS Charles Groenhuijsen was een van de duizenden gebruikers die de video deelde. "Luister hoe de door mij zeer bewonderde republikein John McCain in 2008 zijn verlies te toegaf en ruimhartig de nieuwe president Barack Obama feliciteerde en alle succes toewenste in het belang van het welzijn van het land waar zij beiden van hielden."
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.
3 uur geledenCAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
5 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
12 uur geleden