Filmpje waarin McCain nederlaag toegeeft massaal gedeeld
WASHINGTON (ANP) - Op sociale media wordt massaal een filmpje uit 2008 gedeeld waar toenmalig Republikeins presidentskandidaat John McCain in een toespraak tot zijn aanhangers zijn nederlaag erkent na de verkiezingen tegen tegenstander Barack Obama.
In de speech roept McCain zijn aanhangers op om de nieuwe president te steunen en op zoek te gaan naar de politieke overeenkomsten in het belang van het land. Dat levert hem applaus, maar ook boegeroep op. De verliezer van de stembusstrijd staakt zijn toespraak en maant vervolgens zijn aanhangers het gejoel te stoppen.
Veel mensen deelden de video, nadat president Donald Trump in de nacht van donderdag op vrijdag een speech vanuit het Witte Huis gaf die kwaad bloed zette bij veel Amerikanen onder wie ook partijgenoten van Trump. Hij herhaalde zijn beschuldigingen van verkiezingsfraude, zonder bewijs te geven. Verschillende Amerikaanse nieuwszenders onderbraken de uitzending van de toespraak omdat de president volgens hen onwaarheden over de geldigheid van de verkiezingen verkondigde.
Trump's oud Witte Huis-communicatiedirecteur Anthony Scaramucci deelde het filmpje van McCain met het commentaar: "Een herinnering aan hoe een Amerikaanse patriot klinkt." Hij deelde ook de concessiespeech van George Bush senior uit 1992, waarin hij winnaar Bill Clinton feliciteerde en opriep tot eenheid.
Op1-presentator en oud NOS-correspondent in de VS Charles Groenhuijsen was een van de duizenden gebruikers die de video deelde. "Luister hoe de door mij zeer bewonderde republikein John McCain in 2008 zijn verlies te toegaf en ruimhartig de nieuwe president Barack Obama feliciteerde en alle succes toewenste in het belang van het welzijn van het land waar zij beiden van hielden."
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.
7 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
2 uur geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
3 uur geleden